Terčom ozbrojených lúpežníkov sa v utorok 13. novembra v podvečerných hodinách stala prevádzka zlatníctva na Dolnej ulici v Banskej Bystrici.

Neznámi páchatelia vošli krátko pred 17.00 hodinou do prevádzky zlatníctva, kde sa v tom čase nachádzali pracovníčky predajne. Maskovaní muži si z predajne odniesli rôzne šperky z bieleho aj žltého zlata, čím spôsobili majiteľke škodu nie menej ako 30-tisíc eur.

“Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin lúpeže spáchaný formou spolupáchateľstva. Po „horúcej“ stope neznámych mužov v súčasnosti intenzívne pátrame. Podrobnejšie informácie preto v tejto chvíli nie je možné poskytnúť,” priblížila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Touto cestou sa polícia obracia aj na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu. V prípade, že niekto v utorok (13.11.) v čase okolo 17.00 hodiny spozoroval čokoľvek, čo by mohlo mať súvis so spáchaním spomínaného zločinu, polícia prosí, aby to občania oznámili na ktoromkoľvek útvare PZ alebo na čísle 158.