Krása Banskobystrických žien sa potvrdzuje ďalším rokom. V súťaži Miss Slovensko nebude ani tentokrát chýbať krásne dievča spod Urpína.

ludmila-sedivcova
Banskobystričanka sa teší účasti vo finále Miss Slovensko 2016. (Foto: Facebook Ľ. Šedivcovej)

V utorok v Bratislave predstavili finalistky súťaže Miss Slovensko 2016. Porotu tento rok zaujala aj dvadsaťročná študentka Pedagogickej fakulty UMB a absolventka Gymnázia Andreja Sládkoviča Ľudmila Šedivcová. Presne 171 centimetrov vysoká Banskobystričanka má v súťaži číslo 10.

Tohtoročné finalistky vyberali spomedzi stoviek záujemkýň na kastingoch a prostredníctvom elektronického prihlasovania od polovice januára. Ešte v semifinále bolo až 82 dievčat, no napokon porota vybrala dvanásť adeptiek o titul Miss a jednu náhradníčku. Všetky zúčastnené dievčatá v súťaži musia mať vek od 18 do 24-rokov, byť slobodné a bez detí, ale tiež bez plastických operácií či výrazného tetovania. Finále súťaže Miss Slovensko 2016 sa uskutoční v priamom prenose televízie Joj 29. apríla.

Minulý rok mala Banská Bystrica v súťaži Miss Slovensko hneď dvojnásobné zastúpenie, keď ju reprezentovali Kristína Roháčeková a neskoršia víťazka Lujza Straková. Najkrajšia Slovenka roka 2015 sa na decembrovej súťaži Miss World predviedla vo výbornom svetle, ako jedna z mála dostala napríklad príležitosť prezentovať slovenské ľudové tradície. Porota ju ale nevybrala medzi najlepšiu dvadsiatku. Z titulu najkrajšej ženy sveta sa vlani radovala víťazka súťaže Miss zo Španielska.

Najväčší medzinárodný úspech si ale napokon pripísala druhá vicemiss Petra Denková, ktorá pochádza z obce Uhorské pri Poltári. Denková sa na súťaži Miss Supranational dostala medzi najlepšiu desiatku dievčat a bola vyhlásená ako najkrajšia Európanka v súťaži.

miss2016-forzaFinalistky Miss Slovensko 2016. Ľudmila Šedivcová (štvrtá z pravej strany) má číslo 10.