V 10. kole Varta futsal ligy cestovali banskobystrickí futsalisti do Žiliny na dôležitý zápas o tretie miesto. V Žiline ich čakal náročný duel s domácim Makroteamom, v prvom meraní síl vyhrali futsalisti MIBY 5:4 na domácej palubovke.

Pod Dubňom to bol nesmierne zaujímavý večer. V súboji tretieho so štvrtým tímom tabuľky sa vedenia ujali hostia v siedmej minúte, keď skóre po signále zo štandardky otvoril Matúš Kyjovský, na ktorého nadviazal kapitán banskobystrického tímu Filip Rafanides. Ten ťažil z výbornej práce Sebastiána Bača. Makroteam sa však z tejto „šlamastiky“ rýchlo oklepal a brazílsky futsalista Jose Wellington Matias Torres dvomi gólmi z jedenástej a dvanástej minúty opäť upravil skóre na nerozhodný stav. Ten však do prestávky nevydržal, nakoľko Matúš Kyjovský zaznamenal svoj druhý presný zásah v dueli.

Krátko po zmene strán slovenský reprezentant zaknihoval hattrickový gól a druhýkrát dostal Banskú Bystricu do dvojgólového vedenia. To v 32. minúte navýšil brankár Marek Kušnír počas power play domácich „cez celé do prázdnej“ a postaral sa o prvý gól niektorého z gólmanov v tejto sezóne Varta Futsal ligy. Hattrick sme videli aj na druhej strane, päť minút pred koncom ho dokonal Jose Wellington Matias Torres a aj keď ešte vykresal iskierku nádeje, tak tú sfúkol svojim štvrtým gólom v stretnutí Matúš Kyjovský, pre ktorého to bol už druhý štvorgólový duel v prebiehajúcom ročníka. MIBA výhrou 6:3 zvýšila náskok na treťom mieste pred štvrtým Makroteamom na štyri body, navyše má jeden duel k dobru.

Varta futsal liga – 10. kolo – Žilina

ŠK Makroteam Žilina – MIBA Banská Bystrica 3:6 (2:3)

Góly: 11., 12., 35. Jose Wellington Matias Torres – 7., 16., 21., 37. Kyjovský, 10. Rafanides, 32. Kušnír. ŽK: Baláž (Žilina). Zápas sledovalo 120 divákov.

Najbližší zápas odohrajú futsalisti MIBY na domácej palubovke proti súverénovi súťaže Mimelu Lučenec v piatok 13. decembra o 20:00 hod.

Hlasy po zápase:

Richard Bačo (tréner MIBA Banská Bystrica): „Vedeli sme, že musíme v tomto zápase bodovať, aby sme si uchovali dobrú pozíciu. Na zápas sme sa veľmi tešili, bolo cítiť u hráčov koncentráciu a sústredenosť . Poctivo sme sa pripravovali na hru Makroteamu, hlavne na ich útočnú fázu. Prvý polčas sa vyvíjal veľmi dobre, keď sme po štandartke a rýchlom protiútoku vyhrávali 2:0. Prišlo chvíľkové poľavenie, čo súper dokonale využil a vyrovnal. V týchto momentoch zápasu bolo dôležité vrátiť sa späť a hrať tak ako na začiatku zápasu. V týchto momentoch nás podržal brankár a začali hrať sebavedomejšie. Vedeli sme podržať loptu a hrozili smerom dopredu. Bojovnosťou a chcením sme predčili domácich. Do prestávky sme šli s jednogólovým náskokom. V polčase sme upozorňovali na hru domácich bez brankára, power play. Tá prišla po našom štvrtom zásahu do siete Žiliny. Od tohto momentu domáci prišli so svojou power play. V týždni sme sa tomuto variantu hry veľmi zodopvedne pripravovali. Mali sme vybratých hráčov na bránenie. Domáci nás dostávali pod veľký tlak, bránili sme sa úporne a hlavne čaroval v bráne Kušnír. Sumár desať minút power play je jeden inkasovaný gól, no pridali sme ďalšie dva a stanovili výsledok 3:6 v náš prospech. Chlapcom musím poďakovať za predvedený výkon, nechýbala bojovnosť a odhodlanie priviesť si tri body domov.“

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Do veľmi dôležitého zápasu proti Makroteamu sme nastúpili aktívnejšie a od úvodu stretnutia sme išli za svojím cieľom, získať v Žiline všetky body. V polovici polčasu to po našich dvoch góloch vyzeralo pre nás dobre, no podobne ako v Leviciach sme poľavili v aktivite a super rýchlo vyrovnal. Našťastie nás to tentokrát ovplyvnilo pozitívne a chalani opäť pridali a do polčasu strelili tretí gól. V druhom polčase sa nám hneď v úvode podarilo streliť štvrtý gól a od tohto momentu sme už kontrolovali vývoj stretnutia hoci súper pridal na aktivite a skúšal aj desaťminútovú powerplay, na ktorú sme však boli pripravení a po veľmi dobrom výkone sme zaslúžene zvíťazili a potvrdili tretie miesto v tabuľke.“

Matúš Kyjovský (hráč MIBA Banská Bystrica): „Sobotný zápas bol pre nás veľmi dôležitý, lebo sme vedeli že ak vyhráme, tak to budú pre nás veľmi dôležité tri body v boji o tretie miesto v tabuľke. Do zápasu sme nastúpili veľmi dobre a po 10 minútach sme vyhrávali 0:2. Potom sme však poľavili, čo súper využil a odrazom bolo skóre 2:2. To nás ale nezložilo, strelili sme do polčasu ešte jeden gól a do šatne sme odchádzali spokojnejší. V druhom polčase sme využili šance a vyhrávali sme 5:2. Ako sme vedeli, tak Makroteam začal hrať 10 minút pred koncom powerplay, na čo sme sa celý týždeň dôkladne pripravovali, z ktorej nám však strelili jeden gól. V závere sme strelili ešte jeden gól a potvrdili sme víťazstvo na hosťujúcej horúcej pôde. Chcem poďakovať všetkým hráčom, pretože celý zápas dreli a makali a taktiež ma tešia štyri góly, ktoré sa mi podarilo vsietiť do bránky Makroteamu. Budúci piatok privítame doma Mimel Lučenec, čo bude pre nás veľká výzva, a dúfame, že odohráme dobrý zápas.“