Počas posledných štyroch rokov sa už Stretnutie veteránov a ostatných motoriek vo Vlkanovej stalo obľúbeným spoločenským podujatím nielen pre motoristov, ale všetkých, ktorým nie je cudzia dobrá zábava a atraktívny program. Piaty ročník podujatia sa uskutoční už v sobotu 9. mája.

Stretnutie veteranov, Vlkanova, 24.5.2014

Piaty ročník stretnutia historických motocyklových a automobilových nadšencov s bohatým sprievodným programom začne vo Vlkanovej od 10-tej hodiny, kedy sa začnú schádzať motoristickí účastníci podujatia na historických vozidlách a motocykloch.

veterani 2015 (2)Tie budú môcť obdivovať návštevníci počas celého dňa, avšak od 13.30 h je naplánovaná spoločná jazda účastníkov na Námestie SNP v Banskej Bystrici. Takže historické vozidlá si okolo druhej popoludní budete môcť pozrieť aj v centre mesta. Len minulý rok bolo možné na podujatí vidieť zhruba päť stoviek motoriek a šesťdesiat automobilových veteránov.

Samotný hlavný program vo Vlkanovej začne od spomenutej 10-tej hodiny, kedy budú pripravené súťaže a program pre deti. Chýbať nebudú vedomostné súťaže i súťaže zručnosti. Hlavný program bude pokračovať vo Vlkanovej po návrate motoristov z Banskej Bystrice po 16-tej hodine. Na pódiu sa predstavia René Lacko a Downtown band, revival kapely Kabátu a Roxette a večer o 21.00 azda najväčšie lákadlo programu Peter Nagy s kapelou Indigo.

Počas celého dňa nebude chýbať bohaté občerstvenie či pravý motorkársky guláš. Návštevníci sa tiež môžu zapojiť do tomboly, v ktorej bude hlavnou cenou skúter v hodnote tisíc eur, zájazd pre dve osoby či podpísaný dres Mareka Hamšíka.