Po benefičnom festivale Angelus Feste a následnej klubovej Angelus (After) Party, na ktorých sa spolu vyzbieralo takmer 4 900 € pre Svetielko nádeje, pripravili organizátori ďalšie dva benefičné podujatia na september – ich výťažok bude určený pre OZ Onkológia BB na nákup chladničiek na onkologické oddelenie Roosveltovej nemocnice.

Angelus Revival

v sobotu 17. septembra od 18.00 h, Stredoslovenské osvetové stredisko, Banská Bystrica

Angelus Revival je benefičný rockovo-metalový koncert. Vystúpia kapely BAC/DC, Alice Cooper Revival, Warriors Of Steel (Manowar Tribute), Motorscream Project a Broken Rain. Hudobníci zahrajú známe hity legendárnych kapiel ako AC/DC, Motorhead, Manowar, Judas Priest, Whitesnake či Alice Cooper a fanúšikovia zaplatením vstupného prispejú na dobročinné účely. Informácie o podujatí nájdete aj na sociálnej sieti.

Warriors of steel, zdroj foto: archív kapely

Cestovateľské kino – Nepoznaný Irak

v stredu 21. septembra od 19.00 h, Klub 77, Banská Bystrica

Neúnavný milovník nepokojných krajín Peter Gregor porozpráva o niekoľkých návštevách Irackej republiky za posledných 10 rokov. „Vystúpime spoločne na najvyšší vrchol Iraku, porozhliadneme sa po autonómnom kurdskom regióne, až sa nakoniec dostaneme na vlastnú päsť do Mosulu, Bagdadu, či Nadžafu – arabskej časti krajiny, ktorá sa pre individuálny turizmus otvorila iba v apríli roku 2021. Počuli ste niekedy o provincii Al-Anbár – najväčšej, najmenej ľudnatej a najobávanejšej oblasti v Iraku, kde kedysi sídlili hlavné bunky Al-Káidy? Pozrieme sa spoločne aj tam. Túto prezentáciu si nenechajte ujsť,“ uvádzajú organizátori podujatia. Informácie o podujatí nájdete aj na sociálnej sieti.

Viac informácií možno nájsť aj na webovej stránke a sociálnej sieti organizátorov.