rytiersky turnajTretia prázdninová sobota 16. júla, bude v Banskej Bystrici patriť rytierskemu turnaju. Turnaj sa uskutoční na plážovom kúpalisku, a to od 16-tej hodiny.

Na podujatí budú môcť návštevníci zažiť rekonštrukciu rytierskeho turnaja z konca štrnásteho storočia. Rekonštrukcia turnaja je spojená s ukážkami života v rytierskom tábore. Spomínaný rytiersky turnaj prebehne v dvoch časoch. Prvá rekonštrukcia historického turnaja bude o 16-tej hodine. Druhý rytiersky turnaj je naplánovaný na 18.30 h.

V rámci turnaja sa predstaví Cassanova, spoločnosť veselých šermiarov z Banskej Bystrice, Rytieri a členovia Agentúry Hector z Trnavy a chýbať nebude ani Sokoliarska skupina Biatec. Ukážky sokoliarskej práce prebehnú o 17-tej a o 19-tej hodine.

Tí, ktorí sa podujatia zúčastnia, si budú môcť pozrieť aj módnu prehliadku historických kostýmov. Prehliadka sa uskutoční, tak ako aj ukážky sokoliarskej práce hneď v dvoch časoch, a to o 17.30 hod. a o 20-tej hodine. Záver podujatia bude patriť ohňovej šou.