Jeden z dvojice kandidátov postupujúcich do druhého kola volieb predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja bude mať po sobote prívlastok nový alebo staronový župan.

voľbyPodobne, ako pred dvomi týždňami, aj túto sobotu sa volebné miestnosti otvoria o 7.00 h a uzatvoria o 22.00 h. Volebné komisie nás budú očakávať v rovnakých volebných miestnostiach.

Voľba bude tentokrát mimoriadne jednoduchá, keď do rúk dostaneme len jeden hlasovací lístok a obálku, do ktorej ho po označení vložíme a následne vhodíme do urny. Na hlasovacom lístku budú už len dve mená postupujúcich kandidátov – Mariana Kotlebu a Vladimíra Maňku. Svoju voľbu označíme zakrúžkovaním kandidáta, ktorému chceme odovzdať hlas.

V prípade označenia viac ako jedného kandidáta, neoznačenia žiadneho kandidáta, alebo iného označenia hlasovacieho lístka, je hlas neplatný. V prvom kole boli v našom obvode zhruba 3% neplatných hlasov. Z oprávnených 93 252 voličov v okrese, prišlo k urnám 23 668 ľudí (25,38%).

Keďže spracovanie bude v tomto prípade výrazne jednoduchšie ako v prvom kole, konečné neoficiálne výsledky by mali byť známe už pred polnocou.

Všetky príspevky k téme volieb do orgánov samosprávnych krajov nájdete tu…