Medzinárodný deň detí môžu osláviť celé rodiny aj na Fončorde. Cestou na suchý vrch bude nielen pre deti pripravený zbojnícky chodník s folklórnym programom, po ktorého prejdení na vás čakajú ďalšie atrakcie v areáli ZŠ Moskovská.

P6040070Tradičné cesty rozprávkovým lesom sú minulosťou, tentokrát sa pripravte na zbojníkov. Trasa bude v sobotu – 1. júna, pripravená od Tulskej ulice (U Kucbela) a povedie až k hrobu neznámeho vojaka pod Suchým vrchom a následne ku areálu ZŠ Moskovská. To všetko v čase od 9.00 h do 11.30 h. Po celej trase na vás čaká návrat ku folklórnym tradíciám v rámci rôznych folklórnych hier. Zdolajte aj vy pílenie dreva, plieskanie bičom, mútenie masla, skladanie hrablí či hod polenom.

Pre najmenšie detičky bude pripravené Rozprávkovo, akási zmenšená trasa plná rôznych súťaží  priamo v areáli základnej školy. Okrem toho tam počas celého dňa budú prebiehať rôzne folklórne či tanečné vystúpenia a deti sa budú môcť zabaviť v skákacom hrade alebo pri megabublinách. Chýbať nebude maľovanie na tvár, tvorivá dielňa papierového modelárstva, ale napríklad aj jazdenie na koníkoch.

Aktualizácia 31.5.2013: Organizátori sa pre pretrvávajúce nepriaznivé počasie rozhodli presunúť program výhradne do priestorov a areálu ZŠ Moskovská.

Viac informácií nájdete na facebook stránke podujatia…

cesta zbojnickym lesom