Prvý ročník sladkej akcie sa uskutoční v sobotu, 26. septembra v kultúrnom dome v Malachove. Otvorenie Malachovskej maškrty je naplánované približne od 13-tej hodiny.

malachovska_maskrtaPočas tohto dňa sa bude súťažiť hneď v troch kategóriách – najlepší koláč a zákusok, najlepšia a najkrajšia torta a poslednou kategóriou bude najlepšie slané pečivo. Súťažiaci sa môžu prihlásiť do štvrtka, 24.septembra. Samotná registrácia produktov bude v sobotu od 11-tej hodiny.

Po registrácii prebehne hodnotenie tort, slaného pečiva a zákuskov, ktoré sa uskutoční o 12.30 hod. Hodnotiť bude odborná porota, no na otvorení podujatia prebehne aj verejná ochutnávka a hodnotenie návštevníkmi akcie.

OZ Vidiečanky Malachov pripravili okrem súťaží tiež sprievodný program, ktorý otvorí o 15-tej hodine workshop Jozefíny Zaukolcovej na tému čokoládové čarovanie. Jozefína Zaukolcová je známa cukrárka a predsedníčka Klubu cukrárov SZKC a na Malachovskej maškrte sa vás pokúsi naučiť nové techniky zdobenia zákuskov a tort.

V sobotu nebude chýbať ani tombola. Vyžrebovanie tomboly, ako aj vyhodnotenie výsledkov súťaže sa uskutoční o 16.00 hod. Na záver podujatia si návštevníci budú môcť pozrieť ukážku prípravy kávy v podaní viacnásobného majstra Slovenska v príprave kávy – profesionálneho baristu Stanislava Cibulu. O dobrú náladu počas Malachovskej maškrty 2015 sa postará ľudová hudba Jána Maka a ľudová hudba Hron.