Sobotňajšie poludnie v Banskej Bystrici bude patriť džudu. V športovej hale na Štiavničkách odštartuje o jedenástej hodine prvé kolo FPD Interligy družstiev mužov za účasti pretekárov z troch krajín – domáceho Slovenska, Českej republiky a Poľska.

Bojové umenie džudo má pod Urpínom pomerne bohatú tradíciu, najmä vďaka športovému klubu Dukla. O zapísanie tohto športu do povedomia Banskobystričanov sa výrazne pričinil niekdajší olympionik Zoltán Pálkovacs, ktorý tragicky zahynul pri autonehode v septembri 2010.

Po sobotňajšej súťaži bude podľa organizátorov nasledovať krátke medzinárodné sústredenie, na ktoré je pozvaná i verejnosť.

FPD Interliga je medzinárodná súťaž, ktorá vznikla v priebehu minulého roka po stretnutí zástupcov slovenského, poľského a českého džuda. Prednostné právo štartu dostali družstvá VŠC Dukla Banská Bystrica a Slávia STU Bratislava za Slovensko, USK Praha a Sokol Praha Vršovice za Českú republiku a poľské kluby Wroclaw AZS a Czarny Bytom. Brnianske stretnutie rozhodlo aj o programe súťaže – prvé kolo bude hostiť Banská Bystrica, druhé na začiatku septembra Praha a play off sa uskutoční prvého decembra vo Wroclawi.