Pre milovníkov cyklistiky je prichystané ďalšie podujatie. V sobotu 3. septembra sa uskutočnia cyklistické preteky do vrchu – PONICKÝMI KIARMI 2016.

Ponické kiare

Už v poradí druhý ročník tohto podujatia začína od 8.30 hod registráciou účastníkov. Samotný pretek odštartuje o 10.00 hod. Pre pretekárov je pripravená trať dlhá tri kilometre s prevýšením 230 metrov a s najvyšším stúpaním na hodnote 18%. Trasa povedie zo Šalkovej do Poník. Súťažiť sa bude v šiestich kategóriách rozdelených podľa veku. Muži sa rozdelia na kategórie M1 (19-35 rokov), M2 (36-49 rokov) a M3 (50 a viac rokov). Ženy nastúpia v rovnakých vekových kategóriách ako muži (Z1, Z2 a Z3). Podmienkou pre všetkých štartujúcich je odjazdiť pretek s prilbou. Počet pretekárov je limitovaný na 120 účastníkov.

Záujemcovia sa môžu registrovať buď na oficiálnej stránke obce Poniky alebo na jej obecnom úrade. Štartovné je v sume päť eur pri prihlásení do 30. augusta a sedem eur na mieste štartu. Pre každého účastníka je pripravená pamätná medaila. Víťazi jednotlivých kategórií dostanú aj hodnotný cyklistický dres. Najrýchlejší Poničania, v kategórii ženy aj muži, sa môžu tiež tešiť na nový dres. Po vyhlásení výsledkov a odovzdaní cien bude nasledovať aj tombola.

Cyklistické preteky pre širokú verejnosť nazvané „Ponickými kiarmi“ organizuje Obecný úrad Poniky. Kiar je v miestnom žargóne protismerná zákruta s veľkým stúpaním.