V uliciach Banskej Bystrice sa v sobotu bežalo pre život. Druhé podujatie zo série tohtoročného šiesteho ročníka charitatívneho Behu pre život pre podporu výskumu rakoviny prišlo 11.mája na Námestie SNP v Banskej Bystrici podporiť 1461 ľudí. Štartovným a darmi prispeli na dobrú vec sumou 7557 EUR, čím prekonali svoj minuloročný rekord o 1 407 EUR.

BEH BB Nasta Kuzminova (2)Nadácia Tesco venuje všetky vyzbierané peniaze na kúpu nového špičkového prístroja na výskum rakoviny NanoSight. Bežcov na trať prišla podporiť aj nová patrónka behu pre Banskú Bystricu zlatá olympionička v biatlone Anastazia Kuzminová. ,,Veľmi sa teším, že som sa dnes spoločne so všetkými bežcami s dobrým srdcom v Banskej Bystrici mohla podieľať na pomoci tým, ktorí to nesmierne potrebujú.“ uviedla Kuzminová.

 „Ďakujeme Banskobystričanom a ľudom z okolia za neoceniteľnú pomoc v podpore Behu pre život. Vytvorili dnes na trati úžasnú atmosféru. Veríme, že s rekordmi budú nasledovať aj ďalšie mestá až do nášho spoločného cieľa,“ uviedol Michal Dyttert, správca Nadácie Tesco, ktorá Beh pre život organizuje.

Cieľom tohtoročného Behu pre život je vyzbierať pre Nadáciu Výskum rakoviny 85 000 eur na nákup špičkového laboratórneho prístroja NanoSight. Zariadenie pomôže pri výskume a liečbe rakoviny pacientom z celého Slovenska. Svojou schopnosťou merať objekty v nanosvete umožní pochopiť dorozumievanie zdravých buniek s nádorovými bunkami a pomôže pri vývoji nových diagnostických metód pri onkologických ochoreniach.

BEH BB start (2)Beh pre život je najväčšie športové charitatívne podujatie na Slovensku, v tomto roku sa beží v šiestich mestách. Môže ho podporiť svojou účasťou naozaj každý bez rozdielu veku či fyzickej kondície, vrátane rodičov s celkom malými deťmi. Trasu, ktorá je dlhá približne štyri kilometre, môžu účastníci prebehnúť alebo prejsť aj s deťmi v kočíku či v spoločnosti svojho zvieracieho kamaráta. V tohtoročnom behu organizátori mysleli aj na najmenších účastníkov, ktorí môžu prebehnúť skrátenú verziu trate. Počas podujatia čaká na malých i veľkých bohatý sprievodný program. Účastníci behov sa môžu tešiť na autogramiádu patrónov charitatívneho behu. Športoví odborníci budú počas celého podujatia špeciálnymi prístrojmi merať záujemcom aktuálnu kondíciu a radiť, ako si ju ďalej zlepšovať a rozvíjať. Všetci účastníci dostanú na štarte tyrkysové tričko s logom podujatia a štartovné číslo. Každý je v cieli odmenený za svoj výkon a príspevok na dobrú vec symbolickou medailou a malým občerstvením v podobe ovocia, nápoja a tašky s darčekmi od partnerov projektu.