Víkend nebude v našom regióne patriť len najväčšiemu leteckému podujatiu roka, ale aj športovcom. Aj vy sa môžete v sobotu zúčastniť už tretieho ročníka Tajovského behu, ale ak preferujete skôr bojové umenia z diváckeho pohľadu, na svoje si prídete na 28. ročníku Turnaja SNP v džude.

Autokemp v Tajove bude v sobotu 1. septembra miestom štartu ďalšieho ročníka úspešného podujatia Tajovský beh, ktorý v tomto roku pod názvom Beh BBHS a HUDY, organizuje opäť práve Banskobystrická horská služba. Prezentácia súťažiacich je naplánovaná od 8.30 h, štart Profi behu na 12 kilometrov o 10.00 h a štart Hobby behu na 5 kilometrov o 10.15 h. Organizátori samozrejme pripravili bohatý sprievodný program, aktivity aj pre rodiny s deťmi a v tombole navyše môžete hrať aj o pobyt v Alpách. Viac informácií nájdete na stránke behu…

Ak skôr preferujete pohľad na vrcholový šport, navštívte v sobotu športovú halu Dukla na Štiavničkách, ktorá bude hostiť tradičný Turnaj SNP v džude. Aj v tomto roku sa jedná o najväčšie a najprofesionálnejšie podujatie tohto druhu zápasníckeho športu na Slovensku. Zúčastní sa ho aj slovenská jednotka Milan Randl.

Mužská kategória súťaže ponesie aj v tomto roku meno Memoriál Zoltána Pálkovácsa, podľa nezabudnuteľného zápasníka banskobystrickej Dukly, ktorý tragicky zahynul na jeseň v roku 2010. Len mesiac pred smrťou triumfoval práve na domácom turnaji SNP vo svojej kategórii.

Celkovo by malo zápasiť asi 140 zápasníkov a zápasníčok. Vyraďovacie boje začnú od 10.00 h ráno a finálové sú na programe od 17.30 h.