Spravodajská agentúra TASR priniesla vo štvrtok krátko po 20-tej hodine správu, že anonym na linku 112 ohlásil bombu umiestnenú v najväčšej stredoslovenskej nemocnici.

Ako portál BBonline.sk ešte večer informovala Petra Vašková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, vo večerných hodinách neznámy mužský hlas ohlásil  bombu v Roosveltovej nemocnici, o čom pracovníci dispečingu 112 okamžite informovali políciu. Tá na miesto vyslala svoje zložky, ktoré začali vykonávať štandardné opatrenia pre bezpečnosť a prípravu možnej evakuácie.

Na mieste samozrejme zasahovali najmä hasiči, ktorých tak čakalo pátranie po možnej výbušnine. Súbežne však pokračovalo aj policajné pátranie po ohlasovateľovi správy, na základe ktorého mali ešte pred desiatou hodinou bezpečnostné jednotky ukončiť prehľadávanie nemocnice.

Aktualizácia 27.08.2010 – Ako sme už v neskorých nočných hodinách informovali, polícia vďaka svojmu pátraniu predišla evakuácii banskobystrickej nemocnice, keďže sa jednalo len o poplašnú správu. „Operatívnou činnosťou sme zistili, že ide o 37-ročného Romana z Hliníku nad Hronom, ktorý bol na brigáde v Banskej Bystrici a po jej ukončení volal zo svojho mobilného telefónu na tiesňovú linku 155 a oznámil túto poplašnú správu,“ uvádza sa dnes na stránkach Krajského riaditeľstva policajného zboru v Banskej Bystrici. Vyšetrovateľ tohto muža obvinil z trestného činu šírenia poplašnej správy za čo v tomto prípade hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. Vyšetrovateľ taktiež podal návrh na vzatie obvineného do vyšetrovacej väzby. V rámci vyšetrovania sa bude skúmať aj duševný stav obvineného.