Počas podujatia Dni mesta Banská Bystrica sa uskutoční aj minifestival na Lazovnej ulici. Organizácie a podniky sa spojili a pripravili pre návštevníkov dvojdňový program. Prvý komunitný festival pod názvom LAZOVNÁ FEST môžete zažiť už 17. a 18. júna.

Iniciátorom LAZOVNÁ FESTu bolo komunitno-coworkingové centrum 365.Labb, ktoré zorganizovalo v apríli prvé stretnutie majiteľov a nájomníkov z budov na Lazovnej ulici. „Zoznámili sme sa a vytipovali si aktivity, v ktorých vieme spolupracovať. Okrem iného sme sa zhodli na tom, že Lazovná má nevyužitý potenciál a budeme spoločne pracovať na lepšej propagácii. Veríme, že vďaka tejto iniciatíve vrátime život na Lazovnú ulicu, aby nebola len tranzitnou ulicou, ale aby ju ľudia vyhľadávali,“ uvádza Eva Ščepková, organizátorka festivalu.

Prvým spoločným projektom je komunitný festival pod názvom LAZOVNÁ FEST. Organizácie a podniky z Lazovnej ulice si pre návštevníkov pripravili program: „Počas 2 dní zažijete 5 koncertov, divadelné predstavenie a dozviete sa tajomstvá Lazovnej ulice počas komentovanej prehliadky s profesionálnym sprievodcom. Jazyková škola Universa si pripravila zaujímavé aktivity pre malých i veľkých a taktiež ochutnávku medzinárodnej kuchyne z Mexika, USA, Južnej Afriky, Austrálie i Nemecka,“ dopĺňa Eva Ščepková.

Detailný časový harmonogram podujatia, vrátane ďalších dôležitých informácií, nájdete na tomto odkaze.