Už túto sobotu sa uskutoční v poradí tretí ročník Minimarathon BB tour. Podujatie by tak malo opäť prilákať tých najmenších spomedzi nás.

Organizácia Marathon BB Tour si v spolupráci s ON-POINT aj tento rok pripravila bežecké podujatie určené pre deti vo veku 6 až 10 rokov. Trate budú mať rozmedzie 400 až 1000 metrov. Organizátori zaručujú zaradenie do záverečného žrebovania, jedlo a občerstvenie, účastnícke číslo a medaile pre prvých troch najrýchlejších.

Pretekať sa bude v štyroch kategóriách v závislosti od veku bežca. Prvou kategóriou je beh detí od 6 do 7 rokov vrátane, a druhú kategóriu budú tvoriť deti od 7 do 10 rokov vrátane. Samozrejme, kategórie budú rozdelené na chlapcov a dievčatá.

Táto séria, ktorá je určená pre deti, bude ďalšou akciou zo všetkých podujatí, ktoré organizuje Marathon BB tour. Body získané na tomto preteku pomôžu bežcovi v celkovom poradí, keďže Marathon BB Tour organizuje viaceré podujatia, kde si deti zbierajú priebežne cez rok body. Najlepších 6 dievčat a 6 chlapcov v každej kategórií organizátor vyhodnotí na slávnostnom Gala podujatí v Hoteli Lux v novembri 2019.