Banskobystrická hokejbalová liga mala počas posledného októbrového dňa na programe piaty hrací deň. V ňom sa dvakrát predstavili hráči Lučenca, ktorí však nemali svoj deň. Piatu prehru v rade si pripísali hokejbalisti Viking Warriors.

Nedeľné merania síl odštartoval duel medzi domácim HBK One Taxi BB, ktorí poľahky zdolali spomínaný tím z Lučenca po výsledku 7:1. Ešte väčší debakel si „pelikáni“ z Lučenca odniesli zo zápasu proti ašpirantovi na titul, ktorým je tím HbK ProAuto Cocra. Vedúci tím tabuľky začal pozvoľna a po prvej tretine viedol iba 2:1, napokon však šestnástimi gólmi v druhej a tretej tretine nedali svojmu súperovi šancu. Kanonádu predviedol najmä osemgólový Peter Mojžiš, ešte viac bodov si na svoje konto pripísali Škopík s Petrom, ktorí získali po 12 bodov. V záverečnom vystúpení piateho hracieho dňa dokázali hráči HbK STARS zdolať Viking Warriors po výsledku 7:2. Na poradí v tabuľke sa tak príliš veľa nezmenilo, v jej čele ostávajú aj naďalej hráči tímu HbK ProAuto Cocra.