Štvrtý májový piatok v Banskej Bystrici bude patriť boju proti drogám. Naše mesto sa do masívneho antidrogového programu zapojí po druhý krát, po úspešnej minuloročnej premiére, keď na Námestí SNP tancovalo 1080 účastníkov. Tento rok sa očakáva ešte vyšší počet.

V Banskej Bystrici sa zapojilo do boja proti drogám jedenásť banskobystrických základných škôl a gymnázií prostredníctvom projektu „Tancom proti drogám“. Jeho vyvrcholením bude účasť žiakov spod Urpína na medzinárodnom tanečnom festivale v tancovaní štvorylky pod názvom European quadrille dance festival 2012, ktorý sa bude konať pod záštitou primátora mesta Petra Gogolu v piatok 25. mája na Námestí SNP.

Festival je masovým podujatím, predstavujúcim synchronizované tancovanie štvorylky v rôznych mestách na významných verejných miestach o 12:00 hod. Účasť na synchronizovanom tancovaní každý rok stúpala a získavala zápis do Guinnessovej knihy rekordov v tejto kategórii. V roku 2011 sa festivalu zúčastnilo 8 krajín a 51 miest, v ktorých tancovalo celkovo 33202 účastníkov. Najväčší počet tanečníkov v Európe dosiahlo slovenské mesto Košice – šesťtisíc.