Sviatočný, prvý septembrový deň, bude v Banskej Bystrici a okolí lákať na viaceré podujatia. Tie organizátori pripravujú pre deti, ale aj dospelých.

Už od deviatej ráno začne Radvanský deň – kultúrno-športové podujatie v areáli základnej školy Radvanská 1. Členovia občianskej rady Radvaň pripravili aj tento rok futbalový zápas žiakov a žiačok do 15 rokov, kde budú môcť ukázať svoje futbalové zručnosti na Veľkej cene mládeže  a pokúsia sa získať Radvanský pohár.

Sprievodný program je aj tento rok bohatý. Malých športovcov bude čakať atletická škôlka, streľba z laserových pušiek, šerm, thaijský box s bojovníkmi z Fire Gymu. Nebudú chýbať tvorivé dielne, maľovanie na tvár, súťaže, mini disko,  spevácka súťaž Radvanský slávik a skákacie hrady. Tohtoročnou novinkou budú ukážky  ľudových remesiel a ukážky tankovej bitky riadených modelov z 2. svetovej vojny. Do tanca zahrá country skupina IDYLA a rozprúdiť to prídu tanečnice Janette Fáberová Dance Studio. Program potrvá do 13-tej hodiny.

Ako každý rok, aj na tohtoročný záver prázdnin pripravuje Rozlúčku s prázdninami pre deti aj politická strana SMER-SD. Jej poslanci spolu s primátorom Jánom Noskom pozývajú do parku pod Pamätníkom SNP na už 20. ročník tohto podujatia s podtitulom Hurá do školy.

Program tam začne o 16-tej hodine súťažami pre deti a otvorením množstva atrakcií. O 19.30 na pódiu vystúpi banskobystrická skupina DLB, o 20-tej potom zaspieva Dara Rolins a na deviatu večer je naplánovaný pyromuzikálny ohňostroj.

Podujatia, ktoré ale zaujmú nielen deti, sú naplánované na piatok aj v širšom regióne. O deviatej ráno napríklad pri chate Lubetha v Ľubietovskej doline štartuje Jazda historických vozidiel. Tie budú dopoludnia všetkým zvedavcom vystavené a o 12-tej sa vydajú na jazdu cez Ranč Čelienec, Ľubietovú a následne Slovenskú Ľupču až do Podkoníc. O 16.00 h odštartuje v Podkoniciach jazda pravidelnosti na okruhu v obci.

No a ak vás to láka za zábavou, tak v piatok dopoludnia, konkrétne o 11-tej hodine, štartujú v Kremnici vychýrené Kremnické gagy. Festival humoru a satiry potrvá až do nedele. Už v piatok však ponúka množstvo zaujímavých komických, zábavných a divadelných, ale aj hudobných predstavení. Viac informácií nájdete na stránke festivalu.