Už tento piatok 23. mája 2014 napoludnie sa banskobystrické Námestie SNP stane najväčším tanečným parketom na Slovensku. Žiaci banskobystrických základných a stredných škôl sa budú opäť pokúšať prekonať Guinnessov rekord v hromadnom tancovaní tzv. štvorylky.

Mesto Banská Bystrica sa už po štvrtýkrát pripája k mnohým ďalším európskym mestám, v ktorých sa v rámci Medzinárodného tanečného festivalu European Quadrille Dance Festival bude tancovať štvorylka. Organizátorom projektu je Tanečná školy K-dance a Súkromné centrum voľného času, záštitu nad podujatím prebral primátor mesta Peter Gogola.

„Je už tradíciou, že štvorylka sa každý rok teší veľkej popularite. Som presvedčený, že podujatia podobného charakteru sú jednou z ciest, ako ešte väčšmi oživiť naše krásne námestie,“ skonštatoval primátor mesta.

stvorylka

Zaujímavosťou štvrtého ročníka je nepochybne i vytvorenie živého loga filmového festivalu Envirofilm pri príležitosti záveru jeho jubilejného 20. ročníka.

Dôležité informácie:

  • Festivalu sa môžu zúčastniť len  študenti, ktorí ovládajú tancovanie Štvorylky.
  • Počas festivalu je nutné mať oblečené tričko, ktoré bude študentom odovzdané počas prezentácie. Po skončení festivalu si účastníci môžu tričko nechať.
  • Pri prezentácii je potrebné odovzdať registračný list študentov ktorý bude obsahovať kompletný zoznam /mená a priezviská/ jednotlivých tancujúcich štvoríc festivalu.
  • Štvorylku môžu tancovať len úplné štvorice študentov

Časový harmonogram podujatia

od 9.30 prezentácia, Námestie SNP /v stánkoch nad fontánou/ odovzdávanie tričiek a nápojov

od 10.30 generálka

od 11.00 – 11.30 vytvorenie živého loga v rámci ukončenia medzinárodného festivalu filmov o životnom prostredí ENVIROFILM

od 11.30 oficiálny začiatok festivalu privítanie hostí, zástupcov mesta Banská Bystrica a zástupcov základných a stredných škôl a spoluorganizátorov

11.55 znelka Štvorylky a začiatok vystúpenia

12.00 – 12.05 tancovanie ŠTVORYLKY

12.05 – 12.30 ukončenie festivalu