trojkralovy-beh_08Vyjadriť podporu onkologickým pacientkám a upozorniť na dôležitosť prevencie. To sú dva kľúčové ciele, ktoré stáli pri zrode Charitatívneho Mikulášskeho behu.

Organizátorom podujatia je OZ Viktorky v spolupráci s Active Planet Outdoor Centrom, mestom Banská Bystrica a  Europa Shopping Center (ESC). Každý, kto sa chce pridať k dobrej myšlienke, má šancu prísť v piatok 5. decembra 2014 o 17.30 h pred ESC, kde bude pripravený hromadný štart. Účastníci pobežia smerom na Námestie SNP a symbolickú cieľovú pásku pretnú pri Mariánskom stĺpe.

„Účastníci majú v štartovnom zahrnuté mikulášske oblečenie, čaj v cieli a spomienkový predmet, ktorým je domáce zdobené perníkové srdiečko, symbol OZ Viktorky. Charitatívny Mikulášsky beh nie je rozdelený do kategórií, dokonca nebudeme ani oficiálne merať čas. Stačí, ak sa každý z účastníkov presunie po trati behom či chôdzou. Dôležité je, aby nás prišlo čo najviac a spoločne sme tak ukázali, že nám záleží na prevencii a nie je nám ľahostajný osud onkologických pacientok,“ hovorí Katarína Belicová z Active Planet Outdoor centra.

mikulassky behCharitatívny Mikulášsky beh je tematicky prepojený s tradičným mestským podujatím – príchodom Mikuláša a rozsvecovaním vianočného stromčeka na Námestí SNP v Banskej Bystrici, ktoré sa uskutoční hodinu pred štartom behu. Ten je o 17.30 h pri ESC, pričom už o 17.00 vystúpi detský folklórny súbor Matičiarik. Záujemcovia o charitatívny beh sa môžu registrovať už dnes na stránke activeplanet.sk, resp. osobne v Active Planet Outdoor centre na ulici Československej armády 23 v Banskej Bystrici, (po – pia od 10.00 do 18.00 h) , alebo osobne na mieste, v deň konania podujatia od 14.00 h.

Výťažok z Charitatívneho Mikulášskeho behu bude venovaný OZ Viktorky. Účasť na podujatí potvrdila Martina Hrašnová – naša úspešná reprezentantka v hode kladivom; biatlonista, olympijský reprezentant Dušan Šimočko a úspešný džudista Marek Matuszek.

OZ Viktorky združuje ženy s onkologickým ochorením. Nezlomila ich skúsenosť s vážnou chorobou. Naopak – v aktívnej činnosti nachádzajú radosť a pomoc nielen pre seba, ale aj pre ostatné ženy s podobným osudom. Snažia sa aktívne bojovať proti smútku a beznádeji a vytvárajú pre pacientky ostrovčeky prijatia a nádeje, ktoré každá z nich v ťažkých chvíľach potrebuje. Ako kolektívny člen Ligy proti rakovine Slovensko sa členky OZ Viktorky zapájajú do zbierky Deň narcisov a aktívne sa zúčastňujú kampane Deň jabĺk. Organizujú prednášky a besedy z oblasti sociálneho zabezpečenia, ktoré prinášajú praktickú pomoc pri riešení problémov spojených s novou životnou situáciou.