Podujatia jednotlivých mestských častí sa tešia veľkej obľube, veď inak pokojné miesta v bezprostrednej blízkosti obydlí miestnych na jeden deň ožijú a ponúknu možnosť na aktívne trávenie voľného času. Už v nedeľu čaká zaujímavý program aj na Kráľovú.

Na futbalovom ihrisku v Radvani-Kráľovej sa totiž v nedeľu, 15. septembra uskutoční už ôsmy ročník Športovo spoločenského dňa. Od 10.00 do 14-tej hodiny budú pripravené rozličné súťaže, aktivity a ďalšie atrakcie pre deti, ale aj viacero zaujímavých atrakcií pre dospelých.

„Viaceré tunajšie akcie už dávno prerástli hranice mestskej časti i samotného mesta. Rozprávkový les v Kremničke, Vianočný punč, Futbalový turnaj, Mikuláš a Športovo – spoločenský deň v Radvani – Kráľovej sú tie nosné. A posledne menovaný náš už čaká najbližšiu nedeľu – tradične 15. septembra,“ približuje mestský poslanec Igor Kašper (Banskobystrická pravica), ktorý spolu s poslancom Milanom Smädom (Klub nezávislých poslancov) a miestnou Občianskou radou Kráľová aj nedeľné podujatie organizuje.

Okrem spomenutých súťaží nebude chýbať Kráľovský guláš, domáce pagáče, samozrejme bude zaistený aj pitný režim.

Ak jedlo poteší pánov, dámy zas možno líčenie s Mary Kay. Do 14-tej popoludní zároveň bude na mieste aj lezecká stena, atletická dráha či skúška biatlonu a tiež priestor pre futbalové i florbalové zápolenia. Na deti čakajú aj tvorivé dielne, maľovanie na tvár, bubliball, lukostreľba a ďalšie aktivity s mestským Centrom voľného času. O ďalšie aktivity sa zas postará thajský boxer Vlado Moravčík, inak rovnako mestský poslanec, člen Klubu nezávislých poslancov.