Banskobystrickí tanečníci oslávia blížiaci sa Medzinárodný deň tanca. Neformálna tancovačka sa uskutočnila už minulý rok. V nedeľu sa očakáva početná účasť tancujúcich.

DUBAS2013„Akcia nesie názov DUBAS 2013 od slova dubasiť čiže tancovať, podupkávať si.  Ide o prezentačnú akciu tanečnej tvorby Banskej Bystrice a budete môcť vidieť rôzne tanečné štýly, ako napríklad ľudový tanec, hip-hop, latinskoamerický, súčasný, ale aj rôzne experimentálne formy tanca. Všetci zúčastnení sa tešia na vašu priazeň a dúfajú, že si spolu s nimi zadupkáte, zadubasíte,“ hovorí jeden z organizátorov akcie Michal Majer.

Od 15.00 sa v nedeľu 28. apríla predstavia na Námestí SNP nielen banskobystrické folklórne súbory Urpín, Bystriná a Mladosť, ale aj tanečné zoskupenia Pekelníci, SHORTYswingBB, CompanyKLJB, Sfinx, Connemara, Alishaba, Cocks Chicken, Juicy Gals, K-Dance a ďalší.

Hosťom akcie bude banskobystrická kapela Družina, držiteľka ocenenia Radio Head Awards 2011, ktorá v rytme world music roztancuje námestie.

Fotogalériu z minuloročného podujatia si môžete pozrieť tu.