Tridsiaty prvý ročník športového podujatia Pohár SNP v karate a 22. ročník Európskeho turnaja univerzít v karate sa uskutoční v nedeľu 16. októbra v priestoroch športovej haly UMB na Filozofickej fakulte.

karateKaratisti si svoje sily zmerajú celkovo v dvoch skupinách, ktorými sú kata a kumite. Podujatie odštartuje o 8.30 hod, prezentáciou karatistov v skupine kata. Približne hodinu potom je naplánovaná prezentácia súťažiacich v kumite.

Súťaže v kata začnú o desiatej hodine. Krátko na to prebehne aj slávnostný nástup pre otvorenie turnaja s dekorovaním víťazov kata. Účastníci v kumite budú dekorovaní priebžne, a to podľa ukončenia jednotlivých kategórií.

Každý z pretekárov si môže svoje sily zmerať v kata a rovnako aj v kumite, avšak v oboch skupinách môže súťažiť len v jednej vekovej a hmotnostnej kategórii. Celkovo je pre účastníkov pripravených dvadsaťdva kategórií.

Organizátormi tohto športového podujatia sú Slovenský zväz karate, Slovenská asociácia univerzitného športu, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Stredoslovenský zväz karate, mesto Banská Bystrica, Centrum mládeže karate Banská Bystrica a Karate klub ŠK UMB Banská Bystrica.