Už po druhýkrát sa bude v nákupnom centre pretekať v behu do vrchu na bežeckých trenažéroch. Proti sebe sa postaví tim osobností športového života a partnerov Banskobystrického maratónu proti organizátorom z Marathon BB Teamu.

V priestoroch nákupného centra Europa SC v Banskej Bystrici odštartuje 9. marca o 15:00 hod druhý ročník adrenalínovej indoor výzvy v behu do vrchu na bežeckých trenažéroch. V pretekoch s príznačným názvom – Na vrchol v Europe, sa postaví tím, zložený z osobností športového života a partnerov Banskobystrického maratónu – Martina Hrašnová, Janka a Danka Velďákové, Peter Horák, Matej Tóth, Miloš Bátovský, Anton Kučmin, Atila Barus, Petr Pipa, Ivan Bátory, Filip Kristl,… a partnerov Banskobystrického maratónu proti Marathon BB Teamu, za ktorý nastúpi Pavol Blažek, Lucia Kamenská ďalších 28 vyzývateľov.

Tridsať účastníkov na každej strane bude bojovať päť minút na pohyblivej rovine s náklonom 10° o čo najdlhšiu ubehnutú vzdialenosť. Zvíťazí tím s najväčším súčtom dosiahnutých výkonov jednotlivých členov. Rýchlosť si reguluje pretekár sám podľa vlastných schopností či zvolenej taktiky.
Šesť mužov a šesť žien s najlepšími výkonmi sa stretnú v konečnom finále o hodnotné ceny od spoločností TWD, Pivovar Urpín, FAnn parfumerie a Collm.

Prvá náhodne vyžrebovaná dáma spomedzi štartujúcich obdrží darčekový poukaz pre dve osoby/dve noci na kúpeľný pobyt od Kúpele Piešťany v hoteli Balnea Esplanade**** ako špeciálnu cenu pri príležitosti MDŽ.

Počas trvania akcie budú mať záujemcovia o registráciu na ktorúkoľvek z disciplín Banskobystrického maratónu jedinečnú príležitosť urobiť tak priamo v priestoroch Europa SC za mimoriadne zvýhodnené štartovné.
V informačnom centre Marathon BB Teamu bude tiež prebiehať kampaň k seriálu podujatí Marathon BB Tour 2013 spojená s náborom dobrovoľníkov.

Každý registrovaný pretekár či aktívny dobrovoľník na niektoré z pretekov Marathon BB Tour 2013 získa svoj personalizovaný Maratónsky pas, oprávňujúci k čerpaniu atraktívnych zliav a výhod u partnerov Banskobystrického maratónu počas celej sezóny 2013.

Ako býva dobrým zvykom, budú mať návštevníci akcie príležitosť zakúpiť si prestížne tričká s logom Banskobystrického maratónu. Bežcom zabubnuje do kroku bubenícka formácia BABYLUZARU.
Zvedavci dostanú šancu okúsiť ako chutia výživové doplnky od nutričného partnera – spoločnosti ESTIM.

Na vrchol v Europe bude neverejným promo pretekom a jeho výsledky sa nezapočítavajú do celkového poradia Marathon BB Tour 2013. Vzhľadom na obmedzenú kapacitu trenažérov budú jednotlivé družstvá zostavené organizátorom bez možnosti on-line registrácie.