Najprestížnejšia súťaž krásy v krajine bude mať opäť banskobystrické zastúpenie. V tohtoročnom finále Miss Slovensko 2013 bude mesto pod Urpínom reprezentovať 20-ročná Veronika Záteková. 

foto: FORZA

„Elegancia, krása, luxus a dynamika svetoznámych módnych šou!“ Aj tak produkčný dom Forza charakterizuje súťaž krásy Miss Slovensko, ktorá v apríli napíše svoj 18. ročník. Ako po iné roky, ani tentokrát v ňom nechýba Banská Bystrica, ktorej krásu bude reprezentovať v deň finále 20-ročná Veronika Záteková s finálovým číslom osem (narodená 24. marca 1993). Tá svojmu mestu robila dobré meno aj doposiaľ ako tenistka, teraz sa však pokúsi očariť celé Slovensko svojou krásou: „Moje prvé pocity sú úžasné. Je to veľmi zaujímavé a zároveň všetko nové. Ešte stále však nemôžem uveriť, že som vo finálovej dvanástke. Je to ako sen,“ okomentovala pre BBonline.sk svoje prvé pocity mladá Banskobystričanka, ktorej okrem krásy nechýba skromnosť: „Netuším čím som ich zaujala, ale to niečo zafungovalo.“ 

Ako sme už spomenuli, športovej verejnosti bolo meno Veroniky Zátekovej známe už dávnejšie, keď svoj talent dlhé roky preukazuje aj na kurte. Z výmeny tenisiek za lodičky ako aj novej výzvy pred sebou však strach nemá: „Tenisky som ešte nevymenila, asi vždy zostanú pri mne. Predsa len sú pohodlnejšie ako ihličky. Určite sa však nebojím. Verím, že to, čo mi má život priniesť bude pre mňa to najlepšie.“

Stredoslováci môžu okrem Veroniky držať palce tiež dvom finalistkám z neďalekej obce Vlkanová, konkrétne Alici Hoffmannovej (18 rokov, finálové číslo: 4) a Nikole Babjakovej (21 rokov, finálové číslo: 11).

Finalistky v ďalších týždňoch absolvujú komplexnú prípravu, ktorá bude zameraná predovšetkým na ich pohybovú a verbálnu stránku. Vyvrcholením súťaže MISS Slovensko 2013 bude slávnostné finále 14. apríla tohto roku, ktoré v priamom prenose odvysiela TV JOJ. Víťazku okrem iného čaká postup na svetovú súťaž Miss World, ročná honorovaná zmluva od Produkčného domu Forza, nový osobný automobil, dovolenka a ďalšie zaujímavé ceny.