Píše sa rok 1886. Mladý Američan E. R. Burroughs sa dozvedá smutnú správu. Opäť, a tentoraz už zrejme definitívne, zomrel jeho strýko, bývalý armádny kapitán John Carter. Svojmu synovcovi zanechal pokyn, že má jeho telo pochovať do krypty a odkázal mu rukopis, ktorý nesmie zverejniť ďalších 21 rokov.

Carter bol vždy trochu záhadnou postavou. Už pred mnohými rokmi sa stratil a bol považovaný za mŕtveho, len aby sa po deviatich rokoch znova objavil a usadil v New Yorku. Tvrdil o sebe, že si zo svojho života nepamätal nič spred veku tridsať rokov. Napriek ubiehajúcemu času vyzeral stále rovnako, bez známok starnutia. Burroughs dodržal závet svojho strýka. Toto je príbeh Johna Cartera, pána Marsu. Fantastický dobrodružný veľkofilm sa odohráva na tajomnej a exotickej planéte Barsoom (Mars). Film je nakrútený podľa klasického sci-fi románu Edgara Rice Burroughsa (ktorý je okrem iného aj tvorcom Tarzana). Rozpráva príbeh veterána občianskej vojny Johna Cartera, ktorý sa nevysvetliteľne ocitá na planéte Mars, kde sa nedobrovoľne zapletá do konfliktu obrovských rozmerov medzi rôznymi druhmi, obývajúcimi planétu. Stretáva Tarka Tarkasa, vodcu primitívneho a bojovného kmeňa Tharkov, bytostí so šiestimi končatinami, i podmanivú princeznú Dejah Thoris. Svet je na prahu kolapsu a John Carter zisťuje, že prežitie Barsoomu je v jeho rukách…

Každý divák, ktorý od nasledujúceho piatka do nedele navštívi filmovú novinku od štúdií Disney v banskobystrickom multikine CINEMAX, bude zaradený do žrebovania o zaujímavé filmové ceny i ďalšie prekvapenia od multikina CINEMAX. Aktuálne novinky o banskobystrickom multikine nájdete na oficiálnej facebook stránke CINEMAX Banská Bystrica…

[youtube 6Rf55GTEZ_E 590 330]

Vyhrajte aj tento týždeň voľné lístky do multikina CINEMAX

Okrem súťaží, ktoré vás čakajú cez víkend vo vašom obľúbenom multikine, pre vás máme opäť pripravenú aj tradičnú súťaž o dva voľné lístky na ľubovoľné predstavenie a tentokrát aj doplnené o špeciálnu cenu v súvislosti s filmom John Carter medzi dvoma svetmi a síce hodinky s motívom tohto filmu.

Do štvrtku 8. marca 22.00 h ale musíte najskôr odpovedať na našu súťažnú otázku: Kto je režisérom snímky John Carter medzi dvoma svetmi?

Súťaž je ukončená. Víťazom sa stal Matej Mistrik.