logo_Logo_cinemax_noveBanskobystrickí multikino Cinemax prichádza aj tento týždeň s niekoľkými filmovými novinkami a premiérami. Tento týždeň sa môžete stretnúť v Cinemaxe aj so Celeste Buckingham.

LÁSKA NA VLÁSKU

laska_na_vlaskuNa kráľovskom hrade sa princ Matej cíti ako väzeň. Otec ho prinúti zasnúbiť sa s princeznou Beatrix, ktorú nemiluje. Matej využije náhodné stretnutie s tulákom Tomášom, ktorý je jeho identickým dvojníkom. Chlapci si  vymenia šaty a dohodnú sa, že si na jeden deň vyskúšajú život toho druhého. Ráno Mateja neprávom obvinia z krádeže a uväznia.  Tomáš musí zostať na hrade a aj keď sa snaží presvedčiť kráľa, že nie je pravým princom, nik mu neverí. Obaja chlapci sa musia postaviť zoči voči svetu, ktorý dosiaľ nepoznali, dospieť a naučiť sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Odmenou im bude, že obaja nájdu pravú lásku.

ANJELI

anjeliNašimi hrdinami sú ľudia, ktorí si nechávajú život prekĺzavať medzi prstami. Nemali by. Pre niektorých z nich to totiž dnes večer skončí. A preto sa v ich blízkosti objavili anjeli. Ich podoba a názory vás asi zaskočí. Ono je to vzájomné. Ľudskému oku neviditeľní strážcovia našich osudov bývajú zase pre zmenu prekvapení prekážkami, ktoré sebe a im dobrovoľne staviame do cesty. Podľa mimoriadneho románu Michala Viewegha Andělé všedního dne nakrútila režisérka Alice Nellis originálny príbeh, v ktorom pomyselné anjelské perute nosia Marián Labuda, Vojtěch Dyk, Eliška Křenková a Vladimír Javorský. Títo štyria sa snažia previezť svojich ľudských zverencov ich najťažším dňom. Učiteľ autoškoly Karel (Bolek Polívka) sa sužuje v citovo prázdnom manželstve s Máriou (Zuzana Bydžovská), ktorá si kompenzuje sny o svojej študentke Ester (Klára Melíšková). Tá však práve pochovala manžela a zatiaľ nie je pripravená na nové vzťahové dobrodružstvo. Zdeněk (Václav Neužil) sa chce dnes večer zabiť, pretože mu jeho kamarát Filip (Ondřej Sokol) prebral ženu. Ťažko to nenesie len on, ale aj jeho ezotericky založená matka (Zuzana Kronerová), ktorá sa kvôli tomu naviac rozhádala so svojou najlepšou kamarátkou, vyššie uvedenou Máriou, pretože Filip je jej syn. Tento zložitý vzťahový prepletenec rozsekne osud už za pár hodín. Hoci anjeli majú byť nestrannými pozorovateľmi, nedá im to, aby sa aspoň čiastočne nepokúsili situáciu zachrániť. Alice Nellis väčšinou točí filmy podľa vlastných scenárov, teraz však siahla po predlohe Michala Viewegha. „Zaujala ma téma tej knihy. Zjednodušene povedané, človek nevie dňa ani hodiny a každý deň môže byť posledný. Teoreticky to síce vieme, ale prakticky tak väčšinou nežijeme. A z času na čas mi príde dobré si toto pripomenúť,“ hovorí režisérka. Anjeli nášho príbehu nie sú nadprirodzené bytosti, zastupujú kladný postoj k životu, zmysel pre humor, súcit a pochopenie.

DETSKÉ KINO – LIETADLÁ 2

(Víkend   11.10. – 12.10.2014 o 13:50)

detské kino cinemaxO veselé dobrodružstvo sa v novom animovanom filme od Disneyho Lietadlá 2 postará posádka elitného hasičského zboru pri záchrane národného parku, ktorý ohrozuje zúrivý lesný požiar.
Svetoznámy pretekár a bývalé práškovacie lietadlo Dusty si užíva slávy, pohodu medzi priateľmi a pripravuje sa na ďalšie preteky. Jedného dňa však príde rana – v dôsledku vážneho poškodenia motora už možno nikdy nebude môcť letieť na plný výkon a nebude nikdy pretekať. Pokúša sa vyrovnať so situáciou a hľadá novú motiváciu. Preto sa rozhodne prijať ponuku práce hasiaceho lietadla. V národnom parku bude zodpovedný za hasenie lesných požiarov. Dusty spojí svoje sily s veteránom požiarnej a záchrannej služby – vrtuľníkom Blade Rangerom a jeho kolegami – partiou svojráznych terénnych vozidiel a lietadiel. Spoločne tak vytvoria neohrozený tím bojujúci s veľkými požiarmi, pri ktorých Dusty zistí, čo znamená byť skutočným hrdinom…

ARTMAX – NICK CAVE: 20 000 DNÍ NA ZEMI

(Utorok  14.10.2014 o 20:30)

CNMX_ARTMAX_logoHudobný dokument o jednej z najfascinujúcejších a najtajomnejších postáv hudobného a filmového sveta.  Nie je však tradičnou biografickou retrospektívou, ale skôr záznamom života hudobníka, ktorý má dnes 57 rokov a stále sa nechá unášať Múzou. Invenčná dokudráma predstavuje austrálskeho speváka, textára, príležitostného skladateľa, básnika a herca ako ústrednú postavu, ale zároveň aj ako spolukonšpirátora. Dokumentuje jeho umelecké pôsobenie a prináša príbeh jeho 20 000-dňového pôsobenia na  planéte.  Aj keď nenosí označenie superstar, niet pochýb, že po štyridsiatich rokoch na hudobnej scéne je Nick Cave legendou. Od svojich tínedžerských čias v postpunkovej kapele The Birthday Party, neskôr v skupine Grindeman, sa prepracoval až k The Bad Seeds. Tento jeho sólový projekt je na hudobnej scéne činný už 30 rokov. Film  voľne zaznamenáva 24 hodín v Caveovom živote, kedy sám skúma svoje piesne a transformuje hudbu z neforemného náčrtu až po hit. Diváci v tomto diele nájdu aj halucinačné rozhovory a hrané pasáže s Caveovým hlasom. Zdá sa, že práve takýto naračný prístup sa k spevákovej výnimočnej osobnosti hodí najviac. Písanie Cave vo filme prirovnáva ku kanibalizmu – najskôr požuje skúsenosti a potom ich vypľúva v podobe piesní. Spojenie medzi Caveom a tvorcami tohto nezvyčajného diela demonštruje jedinečná kombinácia  dokumentárnej eseje a filmovej fikcie. Všetci traja sa pokúšajú prostredníctvom rafinovanosti a mýtu objaviť pravdu a na záver nám  kladú Caveovu otázku: Koľko dní tu žijeme a ako sme tento čas využili?

 

PREDPREMIÉRA ANIMÁKU DOM KÚZIEL

(Sobota  11.10.2014 o 14:00)

DOM_KUZIEL_cinemaxMilí diváci, iba v multikine Cinemax môžete vidieť animovaný film Dom kúziel ako prví na Slovensku.

Cinemax pre vás pripravilo predpremiéru, ktorá sa bude konať už v sobotu 11. októbra o 14:00 vo všetkých multikinách CINEMAX, okrem CINEAX POPRAD, kde predpremiéra bude o 13:30.

Opustený kocúrik Hrom sa jedného dňa ocitne v tajuplnom dome starého kúzelníka, ktorý obývajú aj nevšedné bytosti zo sveta fantázie. Vľúdne ho prijmú medzi seba, no nájdu sa aj takí, ktorých príchod nezvaného hosťa vôbec neteší. Situácia sa ešte zhorší, keď sa im začne do života miešať kúzelníkov chamtivý synovec. Dom je v ohrození a rovnako tak jeho obyvatelia. Kocúrik však vymyslí skvelý plán a za pomoci nových kamarátov sa mu nakoniec podarí Dom kúziel zachrániť….

STRETNI CELESTE BUCKINGHAM VO SVOJOM KINE

(Nedeľa 12.10.2014 o 13:45)

Láska na vlásku CellesteNa kráľovskom hrade sa princ Matej cíti ako väzeň. Otec ho prinúti zasnúbiť sa s princeznou Beatrix, ktorú nemiluje. Matej využije náhodné stretnutie s tulákom Tomášom, ktorý je jeho identickým dvojníkom. Chlapci si vymenia šaty a dohodnú sa, že si na jeden deň vyskúšajú život toho druhého. Ráno Mateja neprávom obvinia z krádeže a uväznia. Tomáš musí zostať na hrade a aj keď sa snaží presvedčiť kráľa, že nie je pravým princom, nik mu neverí. Obaja chlapci sa musia postaviť zoči voči svetu, ktorý dosiaľ nepoznali, dospieť a naučiť sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Odmenou im bude, že obaja nájdu pravú lásku.

BABSKÁ JAZDA S FILMOM „ČO S LÁSKOU“

Coslaskou_BJ_A4_CNMXV októbri sme pre vás pripravili babskú jazdu s romantickou komédiou ČO S LÁSKOU. Akcia sa bude konať 15. októbra o 18:00 vo všetkých kinách CINEMAX.

V roku 1984 boli Amanda a Dawson spolužiakmi na strednej škole. Pochádzali z odlišných sociálnych pomerov, napriek tomu medzi nimi vznikla priam osudová láska. Meštiacka spoločnosť im ju nedopriala. Sklamaná Amanda odišla študovať na vysokú školu a Dawsona po tragickej autonehode zavreli do väzenia. Nevideli sa celé štvrťstoročie, až kým sa nestretli na pohrebe spoločného priateľa Tucka.

Okrem toho v multikine Cinemax: 38, Labyrint: Útek, Zostaň so mnou, Fakjú pán profesor, Sex Tape, Equalizer,        7 Trpaslíkov 2D aj 3D, Annabelle a Stratené dievča.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.