Banskobystické mulitikino CINEMAX aj počas prvých septembrových dní prináša filmové premiéry. Už od štvrtka 7. septembra môžete vzhliadnuť horor To, ktorý je nakrútený podľa knihy Stephena Kinga alebo animovaný film Malý Yeti, v ktorom sa zoznámite s tou najbláznivejšou rodinkou.

TO

Derry nie je obyčajným americkým malomestom. Pod jeho povrchom spí prastaré zlo. Vždy keď sa prebudí, na niekoľko rokov rozpúta v Derry a okolí smršť neopísateľných hrôz. Strašná sila, ktorú možno nazvať len TO, ovláda obyvateľov, vraždí nevinné deti a zdá sa, že ju neuspokojí nič okrem najvyššej obete. Kto ju prinesie tentoraz? Keď v meste začnú miznúť deti, skupinka siedmich priateľov sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť a čeliť strachu a zlu stelesnenom záhadným klaunom …Film je nakrútený podľa rovnomenného románu majstra hororovej literatúry Stephena Kinga.

MALÝ YETI

Teenager Adam nemá veľa kamarátov a väčšinu svojho času trávi pátraním po svojom otcovi, ktorý sa stratil za záhadných okolností.  Na svoje obrovské prekvapenie zistí, že ním nie je nikto iný, ako legendárny Yeti! Celé roky sa ukýval v hlbokom lese, aby uchránil seba a svoju rodinu pred ľuďmi, ktorí ho chceli využiť na vedecké pokusy kvôli jeho špeciálnej DNA. Adam sa postupne začína s otcom zbližovať a prichádza na to, že po ňom zdedil neuveriteľné schopnosti. Lenže už sa o tom dozvedeli aj iní – nechali Adama sledovať a on ich nevedomky priviedol až k otcovi. Musia im uniknúť, a preto sa vydajú na dobrodružnú záchrannú výpravu.

BABSKÁ JAZDA – KTORÝ JE TEN PRAVÝ?

Reese Witherspoon ako Alice sa v novej romantickej komédii ocitne v obkľúčení mladých mužov a ex-manžela.Má štyridsať, dve malé deti, rozišla sa s manželom a vracia sa späť do mesta, kde sa narodila a vyrástla. Doma si chce utriediť myšlienky a začať odznova. A neexistuje lepší štart ako narodeninová party s kamarátkami, po ktorej jej život naberie nečakaný smer. Na oslave stretáva troch mladých mužov, s jedným z nich strávi noc a všetkým ponúkne, že u nej môžu chvíľu zostať  bývať v spoločnej domácnosti. Vyzerá to tak, že sa „blýska na lepšie časy a budúcnosť“, keď sa zrazu vo dverách objaví bývalý manžel s kufrom v ruke a chce sa vrátiť späť… Babskú jazdu s filmom Ktorý je ten pravý? si môžete vychutnať v utorok 12. septembra o 18-tej hodine.

ARTMAX KONCERT – DAVID GILMOUR V POMPEJÁCH

Štyridsaťpäť rokov od slávnej show, z ktorej vznikol dokumentárny film Pink Floyd v Pompejách, sa David Gilmour vracia na miesto činu. Skladateľ, spevák a gitarista legendárnych rockerov odohral v júli 2016 v kulisách ruín najstaršieho amfiteátra na svete dva spektakulárne koncerty. Zo záznamu vznikol ohromujúci snímok, v ktorom zaznejú hity Gilmourovej sólovej kariéry aj klasiky z vrcholných rokov kapely Pink Floyd. Zatiaľ čo koncert Pink Floyd v 70. rokoch bol kvôli nakrúcaniu bez divákov, tentokrát dvojitú show pod Vezuvom sledovalo 3 000 fanúšikov Davida Gilmoura. Skladby z Gilmourových sólových albumov Rattle That Lock a On An Island dopĺňajú chronicky známe skladby Pink Floyd vrátane ´One of These Days´, ´Wish You Were Here´ alebo ´Comfortambly Numb´. Atmosféru koncertu dotvára dokonalá audiovizuálna show plná laserových efektov, pyrotechniky a videoprojekcií na obrovskej oválnej obrazovke. „Hoci už nehrá do pol tela nahý, inak ako by sa David Gilmour vôbec nezmenil – má stále rovnako krásny hlas a jeho gitara znie stále s rovnakou hĺbkou aj ostrosťou smutného blues,“ líči v päťhviezdičkovej recenzii The Guardian. Legendárny koncert speváka a gitaristu Pink Floyd zažijete iba v stredu 13. septembra.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.