Cinemax prichádza aj tento týždeň s niekoľkými filmovými novinkami a premiérami. Fenomén Ninja korytnačiek sa vracia na filmové plátna po tom, čo oslavujú tridsať rokov od zrodenia čiernobieleho komixu.

NINJA KORYTNAČKY

ninja_turtlesMajú mená slávnych talianskych renesančných umelcov, ovládajú zbrane japonských ninjov a zbožňujú pizzu. Ninja korytnačky sú obrovský fenomén, ktorý sa zrodil predne pred tridsiatimi rokmi ako čiernobiely komiks. Producent ťažkotonážnych akčných veľkofilmov Michael Bay sa rozhodol, že práve teraz nastal čas, aby títo špecifickí bojovníci so zlom opustili stránky časopisov a televízny seriál a konečne s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobne urputne Bay kedysi presadzoval prvých Transformers, s ktorými vstúpil do elitného klubu najúspešnejších filmových ság súčasnosti. A história sa môže opakovať…
Mesto New York zúfalo potrebuje hrdinov. Ovláda ho totiž strach a všetkého schopný Shredder (William Fichtner), ktorého pozícia vládcu podsvetia je úplne neotrasiteľná. Až kým sa v mestskej kanalizácii vinou nepodareného genetického experimentu neobjavia štyria bojovníci v pancieri s mimoriadnymi schopnosťami. Tam, kde sú Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael nesmie chýbať ani zvedavá reportérka April (Megan Fox). Spoločne odhalia Shredderove desivé plány na rozšírenie jeho impéria a rozhodnú sa ich vlastnými, výrazne vylepšenými silami prekaziť.
Pri Ninja korytnačkách sa Michael Bay uspokojil s rolou producenta, réžiu zveril Jonathanovi Liebesmanovi, ktorý si vyslúžil renomé ako režisér trikových trhákov Hnev Titanov a Svetová invázia. Scenár napísali Josh Applebaum a André Nemec (Mission Impossible: Ghost Protocol, Podfukári). Tí dostali za úlohu napísať Ninja korytnačky tak, aby si ich užili všetci, ktorí na nich vyrastali alebo aktuálne vyrastajú. „Verím, že fanúšikov nenaštveme, ale naopak, že budú veľmi milo prekvapení,“ sľubuje Bay.

[youtube QNgbG-PTDcA 640 390]

MAGICKÝ HLAS REBELKY

magicky hlas rebelkySpeváčka, signatárka a hovorkyňa Charty 77 Marta Kubišová zotrvala so cťou dvadsať rokov v odpore proti komunistickému režimu. Keď mala dvadsaťsedem rokov bola vo svojom profesionálnom vzlete zostrelená ruskými okupačnými tankami, ktoré obsadili Československo. Dôvodom bola pravdepodobne speváčkina pieseň Modlitba pre Martu, ktorá sa stala protest songom okupovanej zeme. Marta, trojnásobná Zlatá slávica z rokov 1966, 1968 a 1969 a sexsymbol vtedajšej doby sa živila lepením vrecúšok. Stres vyvolaný dramatickou zmenou života a normalizačná beznádej vyústili do speváčkinej osobnej tragédie. Svoj osud niesla bez sťažovania a aj napriek tomu sa stala terčom výsluchov a šikanovania zo stany Štátnej bezpečnosti. V roku 1989 zažila Marta behom Zamatovej revolúcie comeback, ktorý by jej mohla závidieť ktorákoľvek hviezda. Jej Modlitbe načúvalo celé Václavské námestie, stala sa jedným zo symbolov odporu proti komunistickému totalitnému režimu.

Film mapuje speváčkinu prvú aj druhú spevácku kariéru, odkrýva mnoho z dramatického osobného života a zároveň mapuje históriu Československa v druhej polovici 20. storočia.

[youtube nzw1p-QGPYk 640 390]

TRAJA BRATIA

traja bratiaSúrodenci pri svojom putovaní vstupujú do známych rozprávok (O šípkovej Ruženke, O Červenej čiapočke, O dvanástich mesiačikoch), v ktorých ich čaká mnoho nástrah, nečakaných príhod a možno aj láska…

Filmová rozprávka Traja bratia ponúka dobrodružstvo,  láskavý  humor ale najmä veľa chytľavých pesničiek  z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlířa. Réžie sa ujal Jan Svěrák, ktorý už dlho hľadal vhodný rozprávkový námet, na ktorom by mohol spolupracovať so svojím otcom.
Film nadväzuje na tradíciu večne obľúbených rozprávok určených pre celú rodinu typu Tri oříšky pro Popelku.

[youtube 1wttjL56P9Q 640 390]

ARTMAX – CESTA DO ŠKOLY

(Utorok   26.8.2014 o 20:30)

CNMX_ARTMAX_logoDetskí protagonisti tejto snímky žijú v štyroch rôznych kútoch sveta, no spája ich spoločná túžba po poznaní. Uvedomujú si, že len štúdium im môže otvoriť bránu k lepšej budúcnosti a preto sa každý deň vydávajú na dlhú a neuveriteľne strastiplnú cestu za vzdelaním. Jackson má 11 rokov a žije v Keni. S mladšou sestrou musí dva razy denne prekonať pätnásťkilometrovú cestu savanou, kde sa pohybujú lúpežné kmene a predátori…  Carlito má 11 a tiež s mladšou sestrou prejdú denne, bez ohľadu na počasie, osemnásť kilometrov na koni cez argentínske pláne. Dvanásťročná Zahira žije v pohorí Atlas v Maroku. Každý týždeň sa s dvoma spolužiačkami vydáva na vyčerpávajúci pešiu túru po neľútostných horských cestičkách do internátnej školy. Samuel má trinásť rokov a žije v Indii. Cesta do školy, ktorú každý deň absolvuje je čistým utrpením. Nemôže totiž chodiť a jeho dvaja mladší bratia ho celé štyri kilometre tlačia na provizórnom vozíku. Film Cesta do školy odhaľuje nevšednú rutinu detí, ktoré sa vďaka neprekonateľnej túžbe splniť si sen vydávajú na cestu za poznaním, ktorú poznáme všetci, lenže z veľmi odlišnej perspektívy.

[youtube LWakvPU3XrE 640 390]

BABSKÁ JAZDA S FILMOM LÁSKA NA KARI

(Utorok   2.9.2014 o 18:00)Cinemax_BJ_A4

Na začiatok septembra pre vás multikino Cinemax pripravilo ďalšiu babskú jazdu s romantickou komédiou LÁSKA NA KARI. Akcia sa bude konať 2. septembra o 18:00 vo všetkých kinách CINEMAX.

Gurmánsku romancu nabitú chuťami a vôňami servíruje film režiséra Lassa Hallströma Láska na karí. Elegantná a vybraná francúzska gastronómia sa tu stretáva s pikantnou a vášnivou kuchyňou vo farbách Indie. A to všetko pod dohľadom producentov Stevena Spielberga a Oprah Winfrey.

[youtube wTIIdo3Mh2Q 640 390]

Okrem toho multikine Cinemax: Strážcovia Galaxie 2D,V oku búrky, Poštár Pat vo filme,Ako si vycvičiť draka 2 2D aj 3D, Lietadlá 2D, Sex Tape, Expendables 3, Zejtra napořád, Útek z planéty Zem 2D aj 3D, Lucy a Kúzlo mesačného svitu.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese ww.cine-max.sk.