Obyvateľov centra Banskej Bystrice v stredu podvečer vyľakal zápach plynu. Ten bolo cítiť na viacerých miestach Sídliska, ale aj v Majeri.

verejne osvetlenie nocna ulica foto BBonline.skOperačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici po pol šiestej večer informovalo o nahlásení citeľného zápachu plynu v lokalitách Triedy SNP, ulíc 29. augusta, Cesty ku Smrečine či Majerskej ceste. Na miesto okamžite po nahlásení podozrenia miestnymi obyvateľmi vyrazilo osem hasičov z banskobystrickej stanice HaZZ a zároveň plynári a polícia.

Podvečer tak v ohlásených lokalitách prebiehala kontrola všetkých spomenutých zložiek. Samotní plynári ale mimoriadny únik nezaznamenali. „Napriek viacnásobnému hláseniu podozrenia z rôznych lokalít, ani prístroje Hasičského a záchranného zboru a tiež ani prístroje plynárov nenamerali žiadne hodnoty svedčiace úniku plynu,“ informoval večer portál BBonline.sk hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici Erik Piater.