Hosťami inšpiratívnej diskusie budú zriaďovateľ banskobystrickej Školy u Filipa Juraj Droppa, riaditeľka SPŠ dopravnej vo Zvolene Romana Trnková a odborník na vzdelávanie Juraj Hipš. Uskutoční sa utorok 23. mája v kaviarni Kafe Haus Barzzuz o 18.00 h. 

Podujatie organizuje občianske združenie OZ TEAM v rámci projektu Panel expertov. Vstup je voľný,

„Žiakom, učiteľom, ale aj rodičom záleží na tom, čo sa deti učia v škole, ako mladých pripravujeme na budúcnosť a či majú v našom meste dostatok príležitostí na zmysluplné trávenie voľného času. Aj preto organizujeme diskusiu s názvom Hľadá sa vízia pre školstvo a mládež,“ predstavuje Jaroslav Dodok, organizátor podujatia.

O tom, prečo by školstvo nemalo byť prioritou len pred blížiacimi sa voľbami, kto by mal mať víziu pre kvalitné vzdelávanie a prácu s mládežou, ale aj o tom, aká by mala byť, budú v Banskej Bystrici diskutovať vzácni hostia.

Tri rôzne pohľady, jedna diskusia

O budúcnosti vzdelávania a o problémoch a výzvach v školstve budú hovoriť traja odborníci z Panelu expertov. Prvý z nich je Juraj Hipš, učiteľ, lektor a inovátor, ktorý založil organizáciu CEEV Živica a rozbehol viacero vzdelávacích programov ako Sokratov inštitút a Komenského inštitút.

Druhým hosťom je Romana Trnková, učiteľka a riaditeľka Strednej priemyselnej školy dopravnej vo Zvolene, ktorá stála pri vzniku unikátneho rozvojového programu Show your talent v našom kraji a bola nominovaná na Slovenku roka 2022 v kategórii vzdelávanie.

Trojicu hostí doplní Juraj Droppa, zriaďovateľ Školy u Filipa, ktorú manažuje už viac ako 20 rokov. Je viceprezident Asociácie súkromných škôl a školských zariadení.

Inšpiratívnu diskusiu bude moderovať Jaroslav Dodok, organizátor podujatia a predseda OZ TEAM. Počas diskusie bude mať aj publikum možnosť klásť otázky. V závere podujatia bude priestor pre prezentáciu lokálnych mládežníckych iniciatív, ktoré pôsobia v Banskej Bystrici, vo Zvolene a v našom kraji.

„Čo sa dá na školách zmeniť a čoho sa radšej nechytať? Kam chodiť po pozitívne príklady a čím sa môžeme inšpirovať už dnes? Aj to sa dozviete počas diskusie, ktorá bude už najbližší utorok 23. mája o 18.00 h v kaviarni Kafe Haus Barzzuz. Nájdete ju po ceste z Europa SC smerom k OC Point,“ upresňuje Dodok.

Viac informácií sa dozviete prostredníctvom Facebook udalosti.

Predstavenie Panelu expertov

Panel expertov je iniciatíva občianskeho združenia OZ TEAM. Ide o diskusný formát, ktorého cieľom je spraviť zo vzdelávania a školstva tému rezonujúcu v spoločnosti. Tému, o ktorú sa ľudia budú zaujímať.

Prostredníctvom tohto projektu chceme upozorniť na pozitívne iniciatívy, návrhy a riešenia, ale aj na nedostatky a výzvy v školstve, vzdelávaní a práci s mládežou. Mesačné hodnotenia vo forme blogu budú zverejňované na ozteam.sk. V priebehu tohto roka plánujeme zorganizovať aj fyzické diskusie s odborníkmi, toto je prvá z nich.