Quantcast

Poznáte liečivé sily minerálov? Vedeli ste, že ak chcete vniesť do vášho vzťahu stabilitu a ochrániť sa pred urieknutím, treba siahnuť po ametyste? Opál zas pošteklí vašu radosť zo života a achát posilní lásku medzi rodičmi a ich deťmi.

Ak chcete zistiť, ktorý minerál je pravý práve pre vás, nenechajte si ujsť unikátnu expozíciu Skvostné minerály, ktorá sa uskutoční od 18. do 19. novembra v Europa SC.

Druhá polovica novembra bude v tomto roku opäť venovaná všetkým nadšencom prírody a jej nerastov. Banskobystrická Europa si pripravila pre verejnosť prehliadku najrôznejších minerálov, skamenelín, ale i najcennejších šperkov a výrobkov z drahých kameňov, ktorá sa uskutoční v rámci Mineralogických dní Kristiána Andreja Zipsera.

Kristián Andrej Zipser bol uhorský pedagóg, prírodovedec a mineralóg, ktorý pôsobil a zomrel v Banskej Bystrici. Na počesť jeho práce a výskumov sa v bystrickom nákupnom centre uskutoční už 29. ročník mineralogickej výstavy, ktorá nesie práve meno tohto uhorského vedca.

O veľkosti tejto unikátnej výstavy svedčí počet vystavovateľov a predávajúcich, ale i podpora Slovenského mineralogického spolku, ktorý sa priamo podieľa na organizácii. ,,Na predajnej výstave sa opäť zúčastní viac ako 50 vystavovateľov a predajcov nielen zo Slovenska, ale i zo susednej Českej republiky, Maďarska, Poľska, či iných okolitých krajín, informuje Jana Seleštianska, Marketing Coordinator Europa SC.

Výstava sa teší v nákupnom centre vysokej návštevnosti už niekoľko rokov. Záujem o minerály a cenné kamene majú nielen deti, ale i starší. ,,Výstava je zaujímavá aj tým, že sa návštevníci vo všetkých vekových kategóriách môžu obrátiť na odborníkov a zistiť, ktorý kameň má pre nich pozitívne liečivé účinky,“ dodáva Seleštianska.

Výstava bude prebiehať celý víkend od 9.00 do 21.00 hod.