V poradí už druhý ročník univerzitného TEDx bude v septembri hostiť Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela. Banská Bystrica tak opäť zažije úžasnú atmosféru podujatia, ktoré so sebou nesie podnadpis „myšlienky hodné šírenia“.

Účastníci TEDxUMB sa môžu tešiť na úspešné a charizmatické ženy ako sú Natália Kisková a Lucia Šicková, či ambicióznych a podnikavých mužov, akými sú Róbert Vass a Jiří Pěč.

„Vzdelávanie, hry, inovácie, bankovníctvo, obchod, IT, dobrovoľníctvo, cestovný ruch, umenie, startupy, coworkingy, zdravie i sebarozvoj, to sú témy tohtoročného TEDxUMB, ktorý sa uskutoční 29. septembra 2018 v Banskej Bystrici,“ hovorí Eva Ščepková, organizátorka TEDxUMB.

O tom, že rečníci sú naozaj zaujímaví, svedčí fakt, že Natália Kisková nemá ešte ani tridsať a už stihla pracovať v troch svetových metropolách. Vyštudovala financie a manažment na Northeastern University v Bostone, pracovala v New Yorku, Londýne aj v Prahe. Natália je členkou tohtoročného rebríčka Forbes 30pod30. Aktuálne je šéfkou medzinárodnej siete coworkingových priestorov HubHub a členkou predstavenstva neziskovej organizácie Aj Ty v IT, ktorej cieľom je spopularizovať kariéru v IT medzi mladými dievčatami.

Ďalším rečníkom je Róbert Vass, ktorý začal svoju profesionálnu kariéru ako prezident mimovládnej organizácie Euroatlantického centra. V roku 2006 bol zvolený za predsedu Slovenskej atlantickej komisie a od roku 2008 je generálnym tajomníkom. Založil tradíciu globálneho bezpečnostného fóra GLOBSEC Bratislava a v súčasnosti je jej prezidentom.

Lucia Šicková má za sebou dlhoročnú prax v oblasti IT a ľudských zdrojov, riadila projekty v oblasti ľudských zdrojov pre korporátne inštitúcie, a to od analýz tréningových potrieb vo verejnom sektore, riadenie IT projektov, až po rozbeh vlastnej spoločnosti. V súčasnosti má na starosti riadenie rozvojových programov jednej z najúspešnejších slovenských spoločností PIXEL FEDERATION.

Na podujatí vystúpi aj Jiří Pěč, absolvent Ekonomickej fakulty. Jeho práca výkonného riaditeľa Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Stredné Slovensko je jeho záväzkom a zároveň výzvou postupne a systematicky rozvíjať náš región, ktorý má obrovský potenciál.

TEDxUMB je určený primárne študentom, zamestnancom, priateľom a absolventom Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

„Prvých dvadsať lístkov za jedinečnú cenu 20 eur, určených pre tých najrýchlejších záujemcov, sa už vypredalo. Cena je v súčasnosti 25 eur za lístok a okrem možnosti zažiť unikátne prezentácie a workshopy zahŕňa celodennú stravu, tričko, darčeky, aj nezabudnuteľný zážitok. S registráciou netreba otáľať, pretože kapacita podujatia je obmedzená,“ dodáva Eva Ščepková.

Viac informácií na tedx.umb.sk a na Facebooku.