Tretí ročník TEDxUMB je predo dvermi. Na Ekonomickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici sa v novembri opäť stretnú zaujímaví rečníci a profesionáli z rôznych oblastí.

Podujatie TEDxUMB 2019, ktoré sa uskutoční 9. novembra, sa bude niesť v znamení leitmotívu „myšlienky hodné šírenia“. Zameria sa na oblasti vzdelávania, kultúry, vedy, inovácií aj biznisu.

„Jesenné podujatie TEDxUMB prinesie návštevníkom inšpiratívne príbehy a pútavé rozprávanie rečníkov. Na vlastnej koži okúsia, aké je to stať sa jedným z nich na speed networkingu a užijú si sobotu pri šálke dobrej kávy. Organizátori pripravili pre každého účastníka pekné darčeky aj burzu kníh,“ hovorí organizátorka TEDxUMB Martina Ragalová.

Kto a o čom bude hovoriť na TEDxUMB 2019?

Zuzana Dutková – Zvyky naše každodenné

Mete Seymen – Odvážte sa posunúť svoje hranice

Michal Matloň – Ako navrhovať naše domovy, kancelárie či obchodné domy tak, aby sme sa cítili lepšie a boli zdravší?

Alenta Petříková – Majú vaše baktérie depresiu?

Alžbeta Brozmanová Gregorová – Dobrovoľníctvo – téma pre univerzitu?

Ján Hargaš – Pohľad do kuchyne aktivistu

„Teší nás, že na TEDxUMB vystúpi aj zahraničný rečník. Je ním Mete Seymen, ktorý pracuje v Nórsku ako projektový manažér pre celonárodnú organizáciu. Má pestrý a veľmi zaujímavý životný príbeh. Zahŕňa odchod z Turecka, mal vtedy osemnásť rokov, a presťahovanie sa do Afriky, aby mohol pracovať ako dobrovoľník. Dobrovoľnícka práca mu priniesla nové výzvy, ale len tie správne. Stretol sa s niekoľkými svetovými vodcami vrátane Barracka Obamu, Françoisa Hollandeho a Stephena Harpera,“ hovorí organizátorka TEDxUMB Eva Ščepková.

Lístky sú už v predpredaji! Cena lístka 20 eur zahŕňa, okrem možnosti zažiť unikátne prezentácie a networking, aj stravu a množství darčekov. S registráciou netreba otáľať, pretože kapacita podujatia je obmedzená.

Viac informácií na: tedx.umb.sk/2019 a www.facebook.com/tedxumb1

TED je nezisková organizácia oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“. V roku 1984 sa v Kalifornii konala prvá štvordňová konferencia a odvtedy TED neustále rastie a viacerými iniciatívami podporuje myšlienky, ktoré menia svet. Na konferenciách TED už okrem iných vystúpili Bill Gates, Al Gore a Sir Richard Branson. V roku 2009 TED uvoľnil formát TEDx, kde x = nezávisle organizované podujatie, ako program miestnych, samostatne organizovaných akcií, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú kombináciou živých vystúpení rečníkov a premietaných videí TEDTalks, ktorých účelom je podnecovať intenzívne diskusie a rozširovať obzory.