V sobotu, 20. októbra, sa na Strednej odbornej škole pod Banošom a v jej areáli uskutoční obľúbené Zatváranie Banoša.

Farmárske trhy, detská škola varenia, vrúbľovanie stromčekov či ochutnávka jabĺk. To všetko vás čaká túto sobotu už po siedmykrát v areáli SOŠ pod Banošom 80 v Banskej Bystrici v mestskej časti Rudlová – Sásová. Okrem hlavného programu je veľkým lákadlom aj sprievodný program a návštevníkom pomôže aj kyvadlová doprava z Radvane zadarmo.

Program podujatia

10.00 h – Slávnostné otvorenie a príhovory hostí

10.30 h – Predstavenie rôznych farmárskych produktov, tradičných jedál a remesiel

11.00 h – Ochutnávka jabĺk

11.30 h – ukážka včelích produktov a apiterapie pre laikov

12.00 h – detská škola varenia

13.00 h – ukážky rezu a vrúbľovania stromov

Okrem hlavného programu je pripravený pre návštevníkov aj sprievodný program.

Na farmárskych trhoch si budete môcť kúpiť kvalitné potraviny priamo od farmárov. Nebudú chýbať ani ukážky kanisterapie, hipoterapie a sokoliarstva.

Predstavia sa vám aj tradičné remeslá a typické jedlá z nášho regiónu. Celý deň bude ľudová hudba Jána Maka so sólistami.

Pripravené sú tiež vyhliadkové výlety balónom, možnosť jazdenia na koňoch, vystúpenie detského folklórneho súboru Radosť či rôznorodé animačné programy najmä pre deti. Podujatie potrvá do 16-tej hodiny.

Vstupné pre dospelých je vo výške 1 €. Deti do 15 rokov v sprievode dospelej osoby majú vstup na podujatie zadarmo. Počas dňa bude tiež z Radvane premávať kyvadlová doprava až pred dejisko akcie.