Banskobystrických futsalistov čaká druhá sezóna v najvyššej súťaži, celkovo siedma od vzniku klubu. Minuloročný cieľ síce splnili, udržanie v najvyššej súťaži, ale aj napriek tomu boli sklamaní po základnej časti, účasť v play off im ušla o vlások.

V prelínacej súťaži o zotrvanie v najvyššej súťaži odohrali náročné zápasy, ale nakoniec sa ukázala ich sila a najvyššiu súťaž v Banskej Bystrici udržali. Sezónu v 1. Slovenskej lige vo futsale zhodnotili prezident klubu Milan Babjak a tréner Martin Majling a povedali aj ciele do najbližšej sezóny.

Prvá sezóna v najvyššej súťaži

Úvodný rok v najvyššej súťaži zhodnotil prezident klubu Milan Babjak: „Minulá sezóna bola našou prvou v najvyššej súťaži. Budovali sme mužstvo, dopĺňali káder. Zaplatili sme nováčikovskú daň, viacero zápasov, ktoré sme prehrali, mohli skončiť opačným výsledkom. Som rád, že sa mužstvo skonsolidovalo a stabilizovalo, hráči začali hrávať v pravidelných štvorkách, čo nám veľmi pomohlo v ťažkých zápasoch. Sila mužstva sa najviac ukázala v baráži o najvyššiu súťaž, kde sme odohrali množstvo kvalitných duelov a potvrdilo sa, že chlapci nemajú problém odohrať aj veľmi ťažké zápasy s dobrým výsledkom, za čo im patrí obrovská vďaka.“

„Minulú sezónu môžem hodnotiť z hľadiska dosiahnutia cieľov za uspokojivú, hoci vždy sa dá dosiahnuť viac. Dôležité je, že sme splnili cieľ a tým bol udržanie sa v najvyššej súťaži. Hoci sme túžili postúpiť do play off, nepodarilo sa nám to, ale práve ťažká baráž o udržanie sa, nám dala veľmi veľa. Stabilizovali sme káder a hoci je stále na najvyššiu súťaž priúzky, máme základ tímu pokope.“

Juniori budú opäť bojovať o popredné priečky

„Juniorská sezóna bola za posledné roky asi najťažšou, keďže sa jej zúčastnilo až deväť družstiev. Naše tretie miesto je veľmi dobrý kolektívny výsledok, aj keď pri plnej sile v posledných zápasoch by sme skončili druhý. Rovnako vo Final Four sme vybojovali bronzové medaily, hoci zamrzelo vypadnutie v semifinále na pokutové kopy. Celkovo bola však sezóna úspešná, v ktorej sa nám podarilo objaviť ďalších nových kvalitných hráčov, ktorí okamžite získali aj skúsenosti v mládežníckych reprezentáciách ako Dobrota, či mladý Král,“ doplnil tréner Martin Majling.

Pred druhou sezónou v najvyššej futsalovej lige na Slovensku

„Verím, že nová sezóna nám vyjde a že nás fanúšikovia prídu podporiť vo väčšom počte, ako tomu bolo minulú sezónu. Chlapci budú potrebovať podporiť a povzbudiť. Domáce zápasy budeme hrávať aj túto sezónu v športovej hale Dukla na Štiavničkách. Želám celému mužstvu aj naším juniorom úspešnú sezónu a veľa dobrých výsledkov. Vedenie klubu urobí všetko preto, aby naše mužstvá úspešne reprezentovali Banskú Bystricu v jednotlivých súťažiach,“ povedal Milan Babjak.

„V novej sezóne sa chceme dostať do prvej osmičky a postúpiť do play off. V kádri nastali mierne zmeny, keď nám odišli juniorskí reprezentanti ako Peniak a Marko.  Dúfam, že ešte doplníme káder o minimálne jedného skúseného hráča a bude sa nám aj naďalej dariť zapájať juniorov do tréningového i zápasového procesu mužov.“

„Nová sezóna bude pravdepodobne ešte ťažšia ako predchádzajúca a preto by bolo veľkým úspechom zabojovať o prvú štvorku a vybojovať si tak účasť na final four na konci sezóny. Z nášho kádra nám odchádzajú traja stabilní hráči Dobrota, Peniak a Marko a tak musíme bezpodmienečne káder doplniť o niektorých nových hráčov,“ prezradil tréner MIBY Majling.

Okrem mužov budú vo futsalových súťažiach štartovať aj juniori (U20), pre ktorých to bude piata sezóna. V štádiu riešenia je aj ďalšia kategória hráčov do 18 rokov.

Prvý zápas už tento piatok proti Novým Zámkom

V rámci 1. kola najvyššej futsalovej súťaže privíta MIBA v športovej hale Dukla na Štiavničkách MFK Ivekol Nové Zámky. So súperom majú Banskobystričania nepriaznivú bilanciu. Na domácej palubovke remizovali 5:5 a v Nových Zámkoch prehrali 6:7 napriek tomu, že ešte v posledných minútach viedli o tri góly. Úvodný výkop duelu je o 20.00 hod.

Do novej sezóny aj s novou hymnou

Hymna MIBA Banská Bystrica, ktorú spolu so slovenskou rockovou legendou Palom Drapákom naspievali samotní hráči, je hotová. „Veríme, že našich chlapcov bude táto pesnička sprevádzať v dobrom aj v zlom počas celej sezóny v najvyššej slovenskej súťaži,“ zakončil prezident klubu Babjak.

https://www.youtube.com/watch?v=KodV0fL0xBM&feature=youtu.be