Presne po dvoch týždňoch oddychu je tu pre milovníkov behu ďalšie bežecké podujatie v rámci Marathon BB Tour 2016. Obce Kordíky a Králiky privítajú v sobotu 23. júla podujatie O2 Kordícky Extrém.

kros kraliky kordikyUž v poradí štvrtýkrát budú dve írečité obce v podhorí Kremnických vrchov hostiť bežecké podujatie O2 Kordícky Extrém. Rovnako ako minulý rok sú pre bežcov prichystané štyri trate. Hlavnými sú dva bodované behy na 11 400 metrov a 26 120 metrov. Náročnejší okruh odštartuje o 8.30 hod spred obecného úradu obce Kordíky. Viac ako 26 kilometrov dlhý okruh vedie cez chatársku oblasť po stúpaní smerom na Ištvánku, ďalej po hrebeni Kremnických vrchov smerom na Skalku, pokračuje na Zlatú studňu až na Tri Kríže, kde je občerstvovacia stanica. Trať následne pokračuje zvážnicou na lyžiarsky vlek na Králikoch, kde sa pri strelnici pripája na trať hlavnej kategórie a dobieha do cieľa stúpaním do obce Kordíky. Pretekári sa rozdelia do dvoch kategórií na mužov a ženy.

Kratší beh vypukne o 10.00 hod. Trasa povedie do obce Králiky a späť. Na tejto trati sa bude súťažiť v štyroch kategóriách (muži do 40 rokov a nad 40 rokov a ženy do 40 rokov a nad 40 rokov). Nebodovaný pretek s dĺžkou 4 200 metrov začína o 10.05 hod a je určený pre hobby bežcov, začínajúcich bežcov a deti od  šesť rokov. Organizátori myslia aj na najmenších. Pre deti do päť rokov je prichystaný Beh Chrústov na 200 metrov, ktorý odštartuje o 9.30 hod.

Záujemcovia sa na pretek môžu  prihlásiť do 21. júla a to on-line na webovej stránke marathonbbtour. Každý z účastníkov dostane pamätné štartové číslo, medailu, občerstvenie a guláš. Pre prvých troch mužov a prvé tri ženy sú pripravené aj vecné odmeny.

Na štvrtý ročník podujatia sa prihlásilo už viac ako 300 pretekárov. Viac informácií o preteku nájdete na oficiálnej internetovej stránke organizátora.