Areál parku pod Pamätníkom SNP sa v sobotu 14. mája premení na hlavné dejisko tradičného Behu na Urpín. Aj tento rok bude predstavovať skúšku pre každého bežca.

A3 BEH na urpin 2016

Beh na symbol Banskej Bystrice začne o 9.00 registráciou, ktorá bude prebiehať na mieste štartu. Samotný štart akcie je naplánovaný na 11.00, predpokladané vyhlásenie výsledkov a tomboly je o 14.00. Pre deti bude v priebehu dňa v areáli prichystaná Detská bežecká škôlka Labrador a testovacia detská bežecká trať spolu s nafukovacím hradom na skákanie.

Štartovné si účastníci môžu zaplatiť v Active Planet Outdoor centre za 10 eur alebo na mieste vo výške 13 eur. Je v ňom zahrnuté štartovné číslo, upomienkový predmet – ten však dostanú len bežci tratí Urpín Mini a Urpín Maxi. Občerstvenie v cieli a zľavu 25% na nákup bežeckého oblečenia značky Crazy Idea je pre všetkých zúčastnených pripravené tiež.

Dĺžka tratí: Urpín Maxi – 10,7 km, prevýšenie 335 m,  asfalt, terén. Urpín Mini –  7,5 km, prevýšenie 230 m, asfalt, terén. Pre všetkých – 2,5 km, prevýšenie 10 m, asfalt, tráva. Detská trať (Baby) – 0,5 km, prevýšenie 0 m, tráva.