Medzinárodne úspešná multimediálna show plná hudby, tanca a vizuálnych prvkov podčiarkujúcich skĺbenie barokovej a modernej hudby Vivaldianno, sa v máji premiérovo predstaví v Banskej Bystrici.

Za úspešnou show, ktorá prezentuje prioritne hudbu geniálneho skladateľa Antonia Vivaldiho a jeho výnimočný osud v kombinácii so zázrakmi moderných technológií, stojí známy hudobník a spoluzakladateľ skupiny Lucie Michal Dvořák. Vivaldianno Shining Venice, ktoré už 30. mája uvidia diváci v Banskej Bystrici, je pokračovaním úspešnej hudobnej show, ktorá dobila svet.

Po troch rokoch svetového turné, kedy Vivaldianno vo viac ako tridsiatich svetových metropolách videli desaťtisíce divákov, pokračuje s novou tvárou ďalej. Verzia Shining Venice vtiahne divákov do mrazivého príbehu barokového génia Antonia Vivaldiho, odohrávajúceho sa v rozžiarených Benátkach, čo dodáva príbehu magickú atmosféru.

„Týmto projektom prinášame Banskobystrickej verejnosti spojenie rocku a  klasickej barokovej hudby, ktoré je podporené vizuálne ohromujúcimi technológiami, tak aby sme vedeli spojiť dve zdanlivo nespojiteľné prvky a taktiež priblížili vážnu hudbu aj mladým poslucháčom,“ uviedol Matúš Molitoris mestský poslanec (Klub nezávislých poslancov) a člen správnej rady neziskovej organizácie Spolu sme Bystrica, ktorá spolu s Live koncert, HC ’05 Banská Bystrica a ďalšími partnermi podujatie v Tipsport aréne organizuje.

Show ponúka silnú art-rockovú atmosféru vďaka zmesi sláčikového kvarteta, elektrických a akustických gitár, klávesov a syntetizátorov, perkusií, etnických hudobných nástrojov a zvukových efektov.

„Autori nového vizuálu kládli dôraz na reflexiu krásy baroka, Benátok a vizualizáciu hudby pri ponechaní priestoru pre divákovu fantáziu,“ doplnila Bianka Vargová, riaditeľka Spolu sme Bystrica, n.o.

Lístky na podujatie sú už v predaji prostredníctvom webu a predajnej siete Ticketportal.