K septembru v Banskej Bystrici neodmysliteľne patrí aj sviatok tunajšieho piva Urpiner. Tým už po trinásty rok bude Deň otvorených dverí Banskobystrického pivovaru, ktorý sa uskutoční 14. septembra.

Jedinečná príležitosť spoznať výrobu výnimočného slovenského piva, ktoré šíri dobré meno nášho mesta aj ďaleko za hranice našej vlasti bude v sobotu, 14. septembra od 11.00 do 18.00 h. Deň otvorených dverí v pivovari na Sládkovičovej 37 však každoročne prináša aj množstvo sprievodných kultúrnych podujatí a atrakcií. Nechýba možnosť ochutnať pivo čapované priamo z pivovaru, a to aj spomedzi najprestížnejších druhov, ktoré sa v Banskej Bystrici vyrábajú.

Milovníci, priatelia a fanúšikovia piva Urpiner môžu spoznať históriu výroby piva v Banskej Bystrici, ale aj nazrieť do zákulisia pivovaru a zoznámiť sa s celým procesom výroby najoceňovanejšieho slovenského piva.

Sprievodcom pestrého programu bude opäť moderátor Andrej Wallner. Na pódiu sa v rámci hudobného programu predstaví Adam Ďurica, skupina Gladiátorfolklórny súbor Urpín a country skupina Vodopád.

Okrem obľúbených exkurzií po pivovare, čaká milovníkov piva Urpiner aj množstvo ďalších sprievodných atrakcií ako vystúpenie sokoliarov, streľba laserom, ukážky prác hasičov, polície a iné prekvapenia. Na svoje si určite prídu všetky vekové kategórie. Pre dospelých návštevníkov sú pripravené súťaže v pití piva na čas a v držaní krígľa, pre deti zas trampolína, skákací hrad či jazda na koníkoch. Samozrejme, nebudú chýbať gurmánske špeciality a jedinečné osvieženie v podobe zlatistého moku – piva Urpiner. Pivo sa bude čapovať priamo z pivovaru a okrem obľúbených klasických pív si tento rok môžu návštevníci pochutnať aj na novinkách – za studena chmelenej svetlej IPL 13-tke a limitovanej unikátnej edícii 10-tky „Urpín 89!“. Nebudú chýbať ani čapované pivné špeciály –  Exclusive 16-tka a Extra chmelená 14-tka. Návštevníci si budú môcť zakúpiť aj rôzne pivné darčeky.

Vstup na podujatie je bezplatný, navyše na prvých tritisíc návštevníkov čaká nápoj zdarma, či už novinka Urpín 89! alebo nealkoholický nápoj BB Kola. Navyše, ako už býva zvykom, pivo sa v tento deň bude predávať za výnimočne priaznivé ceny. Pol litra klasickej desiatky za 0,50 €, prémiová dvanástka za 1 € a špeciály od 1,50 € za pol litra.

Brány pivovaru na Sládkovičovej 37 sa otvoria v sobotu, 14. septembra o 11-tej hodine.