Uplynulý utorok, 10. december bol dňom, kedy Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici už po štvrtýkrát pripravila Univerzitný punč UMB s charitatívnym rozmerom.

Stalo sa tradíciou, že jeden deň v roku vedenie fakúlt  Univerzity Mateja Bela nestretnete na univerzitnej pôde, ale v stánku Univerzitného punču na Námestí SNP. Práve tu svojou prítomnosťou podporujú podujatie, ktoré je už neodmysliteľnou súčasťou univerzitných Vianoc. Kúpou univerzitného punču naši študenti, zamestnanci a všetci dobrí ľudia prispievajú malým – veľkým hrdinom, ktorí bojujú s onkologickým ochorením.

Vďaka Vám, sa nám tento rok podarilo vyzbierať sumu vo výške 4 895 eur, ktorú v predvianočné dni odovzdáme zakladateľovi občianskeho združenia Svetielko nádeje – centrum pomoci detskej onkológie MUDr. Pavlovi Bicianovi, ktorý taktiež svojou prítomnosťou podporil toto podujatie.

„Naše veľké ďakujem patrí všetkým, ktorí podporili Univerzitný punč pre Svetielko nádeje. Sme šťastní, že aj tento rok sa nám podarilo vyzbierať krásnu a opäť o niečo vyššiu sumu ako minulý rok. Tiež nás teší fakt, že viacerí reagovali na  našu výzvu a priniesli si vlastné hrnčeky, keramické hrnčeky s logom Univerzitného punču, prípadne využili možnosť zapožičania si Banskobystrických, čím sme eliminovali spotrebu tých jednorazových,“ uviedol rektor UMB doc. Ing. Vladimír Hiadlovský, PhD.