Julyen HamiltonDivadlo Štúdio tanca prináša do Banskej Bystrice unikátne tanečné predstavenie svetovej osobnosti súčasného tanca, anglického tanečníka a choreografa Julyena Hamiltona.

Julyen Hamilton počas štyridsiatich rokov tvorivej práce vytvoril okolo sto autorských tanečných predstavení. V období 70. a 80. rokov, keď študoval a začal tvoriť vlastné choreografie bol jeho prístup k pohybu natoľko špecifický a odlišný, že vytvoril nový žáner v tanci. Svojou prácou inšpiroval nasledovné generácie tanečníkov, v celosvetovom kontexte je uznávaný ako priekopník v tanečnej improvizácii.

Divadlo stPre banskobystrické Divadlo Štúdio tanca Julyen Hamilton vytvoril tanečnú inscenáciu Niečo medzi nami (1999). Spolupráca bude pokračovať aj v roku 2015, premiérou novej autorskej tanečnej inscenácie.

„Za posledných pätnásť rokov som robil veľa sólových predstavení, kde má hovorené slovo jasnú a silnú úlohu. Slová sú kompletné jednotky verbálneho zmyslu, ktoré môžem pohybom rozpustiť a nechať plynúť,“ hovorí Julyen Hamilton o predstavení The Immaterial World, ktoré Divadlo Štúdio tanca uvedie v piatok 7. novembra o 19. hod.