Banskobystričania, ktorých zaujíma čínsky jazyk a kultúra, sa môžu prihlásiť na kurz, ktorý univerzita doteraz vyučovala len študentov a zamestnancov. Odteraz sa môže prihlásiť aj široká verejnosť. Kurz vedú kvalifikovaní čínski lektori.

V utorok  17. marca otvára nový kurz „Základy čínskeho jazyka a kultúry“ Konfuciov inštitút pre obchod pri Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici (UMB). Viesť ho budú kvalifikovaní čínski lektori, ktorí vedú už prebiehajúce kurzy na univerzite. Vyučujú ho v anglickom jazyku a prihlásiť sa môže aj verejnosť do 11.marca.

 „Momentálne už úspešne prebiehajú prvé kurzy pre študentov a zamestnancov univerzity. Keďže záujemcom pribúda, Konfuciov inštitút pre obchod pri UMB sa rozhodol ponúknuť možnosť štúdia čínskeho jazyka nielen študentom a zamestnancom UMB, ale aj verejnosti,“ hovorí Dana Straková z UMB.

Konfuciov inštitút pre obchod pri Univerzite Mateja Bela vznikol v decembri 2018 ako výsledok spolupráce medzi Univerzitou Mateja Bela v Banskej Bystrici a Dongbeiskou univerzitou financií a ekonómie v čínskom Daliane. Cieľom inštitútu je ponúkať výučbu čínskeho jazyka pre študentov, zamestnancov UMB a pre verejnosť a zároveň približovať čínsku kultúru a tradície prostredníctvom rôznych podujatí.