Futbalisti banskobystrickej Dukly pomaly uzatvárajú kapitolu tohtosezónnej zimnej prípravy. Hráči majú za sebou predposledný prípravný zápas proti Rimavskej Sobote a čaká ich generálka na ligu so Zvolenom. Či bude ihrisko na prvé jarné kolo pripravené sme zisťovali priamo na Štiavničkách.

Dukla uplynulý víkend porazila treťoligovú Rimavskú Sobotu výsledkom 3:0 gólmi Snitku, Galića a Polievku. „Je to stále príprava, zápas splnil účel. Celý zápas sme dominovali, čo by sme aj mali, keďže súper bol z nižšej súťaže.  Dali sme tri góly, aj keď sme ich mohli dať viacej, ale dúfame že strelecká forma sa prejaví v lige,“ zhodnotil zápas hlavný tréner Stanislav Varga.

FOTO: Dukla porazila rozdielom triedy Rimavskú Sobotu

Duklu čaká už len jeden prípravný zápas, a to v sobotu proti Zvolenu. Na mieste je teda otázka, či sú hráči dostatočne pripravení na ostré ligové zápasy.

„Príprava je príprava a majstrovské zápasy sú majstrovské zápasy. Dúfame že mužstvo je pripravené. Myslím si, že všetko tomu nasvedčuje, takže uvidíme v prvom zápase,“ odpovedá hlavný tréner Varga.

Zaujímavosťou je, že v piatok sa hráči zúčastnili na povinnej prednáške z pravidiel futbalu od FIFA rozhodcu Borisa Marhefku.

Najhorúcejšou témou na Štiavničkách je stav trávnika po Winter Classic. Či sa prvé jarné kolo proti Lokomotíve Košice odohrá, je stále otázne.

„Trávnik má, žiaľ, týždeň pred začiatkom jarnej časti od spôsobilosti veľmi ďaleko. Snaha organizátorov winter classic je nedostatočná a tak sme museli vyvinúť aktivitu my, resp. Záhradnícke a rekreačné služby mesta. Veľmi sympatická bola aj snaha FK Pohronie a konkrétne jeho hospodára Maroša Pažouta, ktorý keď videl na Facebooku, v akom stave je naše ihrisko, ihneď ma kontaktoval, pricestoval na Štiavničky a snažil sa nám poradiť ako len mohol. Pekné gesto od priateľov z konkurenčného klubu. Tu je skutočne vidieť, komu na futbale záleží viac a komu menej. Komunikoval som s oddelením riadenia súťaží SFZ, aby som ich informoval, že pravdepodobnosť odkladu prvého jarného kola sa každým dňom zvyšuje. Stretnutie s Lokomotívou však podľa súťažného poriadku musíme odohrať najneskôr do 14 dní od pôvodného termínu, čo nám moc neuľahčuje situáciu, keďže najreálnejší náhradný termín by bol medzi stretnutím so žilinským „béčkom“ u súpera a našim ďalším domácim zápasom s Komárnom. Tam by to znamenalo odohratie dvoch stretnutí v priebehu štyroch dní, čo by bolo náročné nielen pre hráčov ale extrémne náročné by to bolo aj pre marcový trávnik,“ vyjadril sa na adresu terénu vedúci A-mužstva Ivan Šimko.

„Sme pripravení, že budeme hrať, hoci futbal sa hrá pre divákov a na normálnejšom ihrisku. Dúfam, že zvíťazí zdravý rozum, a budeme pozerať aj na zdravie hráčov, počasie a divákov. Osobne si myslím, že by sme mohli počkať týždeň, keďže sa tu konal Winter Classic a bolo tu veľa ľadu. Dúfam že na to nebudeme tlačiť, len preto aby sa hralo,“ dodal tréner Varga.

Aktuálny káder MFK Dukla Banská Bystrica v rámci zimnej prípravy 2019

Brankári: Adam Krejčí, Ján Ďurčo, Július Nôta

Obrancovia: Saša Savić, Ľuboš Kupčík, Patrik Prikryl, Lukáš Migaľa, Erik Gaško, Matej Starší, Samuel Straka (z dorastu)

Stredopoliari: Peter Kolláti, Oto Malík, Róbert Polievka, Gabriel Snitka, Viktor Tóth, Patrik Vajda, Ľubomír Willwéber, Josip Galić (na skúške z Poltára), Jozef Dolný (na hosťovaní zo Skalice), Radovan Môcik (z dorastu)

Útočníci: Lukáš Laksik, Branislav Žilinec, Miroslav Gregáň (na skúške z L. Hrádku), Blažej Vaščák (na hosťovaní z Michaloviec)

Realizačný tím:

Predseda klubu: Ján Roháč, Vedúci mužstva: Ivan Šimko, Hlavný tréner: Stanislav Varga, Asistent trénera: Štefan Rusnák, Tréner brankárov: Norbert Juračka (zároveň športový riaditeľ), Masér: Filip Sobotník, Lekár: MUDr. Peter Straňák.

Prehľad prípravných zápasov a výsledkov počas zimnej prípravy:

FK Železiarne Podbrezová vs. MFK Dukla Banská Bystrica  2:0
FK Senica vs. MFK Dukla Banská Bystrica 2:2
FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble vs. MFK Dukla Banská Bystrica 4:1
FK Poprad vs. MFK Dukla Banská Bystrica 1:2
Slovan Duslo Šaľa vs. MFK Dukla Banská Bystrica 1:3
MFK Zemplín Michalovce vs. MFK Dukla Banská Bystrica 1:0
FK Fotbal Třinec vs. MFK Dukla Banská Bystrica 0:0
MFK Dukla Banská Bystrica vs. ŠKM Liptovský Hrádok 7:0
MFK Dukla Banská Bystrica vs. Tatran Liptovský Mikuláš 0:0
MFK Dukla Banská Bystrica vs. MŠK Novohrad Lučenec 2:0
MFK Dukla Banská Bystrica vs. MŠK Rimavská Sobota 3:0
Sobota 2.3. o 11.00 h (umelá tráva Štiavničky) MFK Dukla Banská Bystrica vs. Zvolen