Na treťom ročníku podujatia Čo ste možno (ne)vedeli o bystrickom námestí, ktorý sa uskutoční druhú májovú nedeľu, nebude chýbať pivo ani meď.

V nedeľu 12. mája sa v Banskej Bystrici opäť uskutoční podujatie Čo ste možno (ne)vedeli o bystrickom námestí. Študenti a študentky Katedry cestovného ruchu a spoločného stravovania Ekonomickej fakulty UMB prevedú návštevníkov a návštevníčky podujatia bystrickým námestím. Počas dvoch hodín (13:00 – 15:00) budú mať príležitosť dozvedieť sa všeličo zaujímavé nielen o bystrickom námestí, ale aj  o produktoch charakteristických pre Banskú Bystricu, ktoré budú predstavené priamo tam, na mieste. Prezradíme, že jedným z nich bude meď, druhým pivo…

Popri „vzdelávaní sa“ bude aj možnosť súťažiť a vyhrať lákavé odmeny. Zaujímavé hry a súťaže pre všetky vekové kategórie sa uskutočnia na každom stanovišti. Na podujatí Čo ste možno (ne)vedeli o bystrickom námestí si každý nájde to svoje. A tak nedeľné popoludnie 12. mája v centre Bystrice môže potešiť malých aj veľkých obyvateľov i návštevníkov mesta. Vezmite deti a príďte! Hľadajte tyrkysové tričká, spoznávajte bystrické námestie a zabavte sa. A vezmite aj mamy! Druhá májová nedeľa je totiž Dňom matiek.

Študentská akcia Čo ste možno (ne)vedeli o bystrickom námestí je súčasťou cyklu podujatí Bystrická hodinka Banskobystrického okrášľovacieho spolku. Je organizovaná v spolupráci s Banskobystrickým okrášľovacím spolkom, Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Stredné Slovensko a Mestom Banská Bystrica.