Najbližšiu nedeľu 25. septembra je na programe záverečné bežecké podujatie v tomto roku pod záštitou Marathon BB Tour 2016. V obci Ľubietová neďaleko Banskej Bystrice vypukne Lubetha zážitkový polokros so živými prekážkami. 

Beh - Adlo BBO Cup 2016 - Marathon BB Tour 2016 - 09.07.2016 - Banska Bystrica

Pretek sa uskutoční v areáli chaty Lubetha, ktorá sa nachádza na konci Ľubietovskej doliny. Podujatie, ktoré je súčasťou Lubetha víkendu aktívnej rodiny, bude rozdelené do štyroch disciplín. Ako prvý odštartuje o 11.00 hod Zážitkový beh so živými prekážkami na 300 metrov. Ide o nenáročný dynamický rýchly okruh so štartom a cieľom v štartovej a cieľovej bránke v areáli Chata Lubetha, vedie pasienkami v okolí areálu. Na trati sa nachádzajú živé prekážky. Tento pretek je určený pre chlapcov a dievčatá do sedem a desať rokov. Štartovné je stanovené na tri eurá. Spomienkové ceny získajú prví traja pretekári v každej kategórii. Druhým v poradí so štartom o 12.00 hod bude Zážitkový beh so živými prekážkami na 3000 metrov. Trasa predstavuje mierne členitý dynamický rýchly okruh so štartom a cieľom v štartovej a cieľovej bránke v areáli Chata Lubetha. Pre súťažiach sú na trati pripravené aj živé prekážky. Účastníci sa rozdelia do dvoch kategórií: muži a ženy od jedenásť rokov. Pre záujemcov o tento beh je štartovné v sume sedem eur pri platbe online a deväť eur pri platbe na mieste. Prví traja muži a prvé tri ženy získajú finančné odmeny.

Beh - Lucatinska 11tka - Marathon BB Tour - 25.06.2016 - Lucatin / Slovenska LupcaO 12.05 hod štartuje Zážitková štafeta so živými prekážkami na 2×3000 metrov. Tento pretek je bez kategórií či obmedzení. Štartovné sa pohybuje v sumách 2×7 eur pri platbe online a 2×9 eur pri platbe na mieste. Najťažšou disciplínou bude Zážitkový beh so živými prekážkami na 9000 metrov. Trasa preteku je rovnaká, ako pri predchádzajúcich disciplínach, s rozdielom, že každý pretekár zabehne jeden okruh trikrát. Súťažiaci sa rozdelia do štyroch kategórií: M18 (muži do 40 rokov), M40 (muži nad 40 rokov), Z18 (ženy do 40 rokov) a Z40 (ženy nad 40 rokov). Suma štartovného je sedem eur online a deväť na mieste. Pre prvých troch mužov a prvé tri ženy čakajú v cieli finančné odmeny.

Registrovať sa je možné online do 22. septembra na oficiálnej stránke organizátora alebo osobne v sobotu 24. septembra v Chate Lubetha od 10.00 do 15.00 hod a v nedeľu 25. septembra od 9.00 do 11.00 hod na mieste štartu. Každý zo zúčastnených dostane v cieli originálny diplom, ovocie a občerstvenie. Následne bude spustené aj žrebovanie o hodnotné ceny. Výsledky budú dostupné po skončení podujatia na internetovej stránke marathonbbtour. Hlavným organizátorom je Marathon Banská Bystrica s Chatou Lubetha a obcou Ľubietová.