Hokejový klub HC ’05 Banská Bystrica má za sebou turbulentné dni. Najprv nelichotivá séria piatich prehier, absencie hráčov a zápasy v oklieštenej zostave a dnes aj zmena na trénerskom poste, ktorá prebehla ešte pred prvým tréningom na zrekonštruovanom štadióne.

Zmeny sa dotkli trénerskej pozície, z hráčov opúšťa mužstvo po vzájomnej dohode útočník Ihnačák. Klub o tom informoval verejnosť v ranných hodinách, ešte pred vykorčuľovaním na prvý tréning vo vynovenej hale. Mužstvo už viedol z pozície hlavného trénera niekdajší asistent Tuukku Poikonena, Ivan Droppa. Naopak, jeho asistentom bude Tomáš Surový, a tak jediná zmena na lavičke bude v odvolaní fínskeho trénera.

„Tuukka je skvelý chlap, osobne si myslím, že tie výsledky neboli primárne jeho vinou. Tých faktorov tam bolo viacero, či to boli zranenia alebo choroby, pokles formy, všetko to prispelo k tomu kde sa aktuálne nachádzame. Samozrejme, čaká nás druhá fáza sezóny a jej veľkú časť odohráme práve doma. Musíme prísť nabití energiou, pozitívne naladení na každý jeden tréning a makať naplno,“ vyjadril sa pre web hc05.sk nový hlavný tréner Ivan Droppa. Ten sa však s určitosťou nedokázal vyjadriť, či ide o trvalé miesto. Je preto pravdepodobné, že klub sa bude snažiť priviesť na pozíciu hlavného trénera niekoho nového.

Spomedzi hráčov sa pre BBonline.sk k zmenám v tíme vyjadril útočník Miloš Bubela. „Zmeny prišli, ale taký je hokej. My s tým musíme nejak naložiť a posunúť sa ďalej. Prišiel manažment, prišli tréneri a povedali sme si nejaké nové veci, ako znovu začať a ako si nastaviť hlavy, aby sme mohli ísť ďalej,“ ktorý pre sa následne pre klubovú stránku baranov vyjadril aj na margo svojich pocitov z pobytu na hlavnej ploche zrekonštruovaného štadióna: „Je to úžasné. Po tak dlhej dobe byť konečne na hlavnej ploche a vidieť tie tribúny, ktoré budú dúfam zaplnené fanúšikmi, je na nezaplatenie. Už aj ten tréning je čosi. Hrať na takomto štadióne je v porovnaní s plochou na hale B veľký rozdiel.“

Súčasná pandemická situácia bude mať pre klub z Banskej Bystrice negatívne ekonomické dopady. „Bude to citeľné pre hráčov, ale aj pre klub, a to najmä z ekonomickej stránky. Nie je to ľahká situácia, určite nie sme spokojní, ale v tejto chvíli s tým neurobíme nič. Pre klub to nie je dobrá správa. Prebiehajú ešte nejaké procesy v súčinnosti s ostatnými klubmi, ale nerád by som to v tejto chvíli detailnejšie špecifikoval.“ povedal športový manažér klubu Július Koval, ktorý okrem iného poznamenal, že svoju pozornosť teraz smeruje k vyriešeniu otázok v obranných radoch.

Tie síce na mesiac posilní ruský obranca Kostromitin, no napriek tomu by vedenie trojnásobných majstrov chcelo zvýšiť konkurenciu na tomto poste. Kostromitin podľa slov Kovala priletí vo štvrtok 2. decembra do Viedne, odkiaľ sa následne presunie do Banskej Bystrice. K mužstvu by sa mal pripojiť na zraze mužstva, ktoré vycestuje v piatok 3. decembra na stretnutie 22. kola v Spišskej Novej Vsi. Úvodné buly tohto zápasu je naplánované na 18:00 h.