Po úspešnom prvom ročníku Trojkráľového behu pripravili organizátori Banskobystrického maratónu jeho atraktívnejšie pokračovanie. Šiesteho januára sa súťažiaci síce prebehnú po rovnakej trati ako na začiatku tohto roka, avšak v atmosfére večerného centra mesta. Trojkráľový beh tak bude zároveň prvým večerným behom v Banskej Bystrici.

Päťkilometrovú trať, na ktorú nadšenci vybehnú v trojkráľovú nedeľu o pol siedmej večer označujú organizátori ako príjemnú. Mal by ju zvládnuť každý účastník. „Už niekoľkokrát sme si ju vo večerných hodinách zabehli a sme naozaj nadšení. Novoročná výzdoba, pôvab a čaro uličiek vytvára jedinečnú atmosféru, ktorú podporíme novoročným punčom v cieli pre každého z účastníkov,“ vysvetlil organizátor podujatia Miroslav Štrba.

Prvých tristo zaregistrovaných pretekárov získa po dobehnutí pamätnú medailu. Momentálne je na preteky prihlásených vyše dvestodvadsať pretekárov a ich počet stále narastá. „Očakávame dvojnásobnú účasť v porovnaní s minulým rokom. Pripravené máme pekné ceny od našich partnerov, traja šťastlivci náhodne vyžrebovaní z účastníkov získajú štartovné na Banskobystrický maratón pre celú štafetu,“ vysvetlil Štrba.

Zaregistrovať sa na prvé novoročné bežecké podujatie v Banskej Bystrici je možné na internetovej stránke marathonbb.com do piateho januára, ale aj priamo na mieste v deň pretekov v čase od 16.30 do 18.00 hod. „Očakávam dobrú náladu pri opätovných stretnutiach a tiež úsmev a spokojnosť ľudí, ktorí urobili niečo pre svoje zdravie. Tešíme sa na všetkých. Prvý banskobystrický večerný beh tu je iba raz,“ pozýva všetkých na sviatočné prebehnutie večernou Banskou Bystricou organizátor Miroslav Štrba. Všetky potrebné informácie vrátane propozícii nájdete na oficiálnych stránkach organizátora marathonbb.com.