Štrnásť týždňov trvajúce boje v Zimnej lige Mestskej únie malého futbalu vyvrcholili uplynulú sobotu finálovým zápasom a nakoniec neuskutočneným zápasom o tretie miesto. To si kontumačne po tomto ročníku pripisujú hráči tímu Sorry Tréner. Bližšie si však priblížme finálový duel.

Tím Torpédo Stavbár si odniesol pohár pre víťaza 15. ročníka Zimnej ligy po vysokom víťazstve 9:4 nad tímom Brusno kúpele. V zápase sa presadili všetci hráči hrajúci poli víťazného tímu.

Po skončení zimnej ligy sme vyspovedali jedného z hráčov víťazného tímu Torpédo Stavbár Tomáša Marka, ktorý pre BBonline.sk zhodnotil tak Zimnú ligu, ako aj finálový duel z pohľadu jeho tímu.

„Náš tím sa zúčastnil Zimnej ligy po druhýkrát a v tomto ročníku bolo naozaj veľa kvalitných mužstiev a preto bola aj dosť vyrovnaná,“ začal odchovanec podlavického Jupie a priblížil aj niektoré ťažiskové momenty jeho tímu v súťaži: „Pre nás bol každý jeden zápas po základnej časti náročný, ale nemôžem nespomenúť štvrťfinálový zápas s DPH, kde sme strelili víťazný gól desať sekúnd pred koncom a semifinálový zápas s Aston Cafe, kde sme do polčasu prehrávali o dva góly a v druhom polčase sme stav otočili.“ Napriek jednoznačnému výsledku Marko priebeh  finálového zápasu s odstupom až tak jednoznačne nehodnotí: „Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný, dali sme ale dva góly, po ktorých sa nám hralo oveľa lepšie a v druhom polčase súper stiahol brankára a hrali s piatimi hráčmi v poli. Z brejkov sme rozhodli o našom víťazstve v Zimnej lige,“ dodal mladík, ktorý ma za sebou aj juniorskú anabázu v MŠK Žilina.

Horný rad zľava: Peter Špirka, Peter Belko, Tomáš Marko, Ján Tuhársky, Martin Kováč, Roman Odler. Dolný rad zľava: Ivan Tišliar, Peter Kvaltíny, Milan Majling. Dole: Peter Kováčik (sponzor).